benedek tibor

vízilabda

Újabb döntetlent játszott a Benedek-csapat

InfoRádió

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-9-es döntetlent játszott Ausztráliával a riói olimpia csoportkörének második fordulójában.

Benedek Tibor szövetségi kapitány csapata a szombati nyitányon 13-13-as döntetlent játszott a világbajnok szerbekkel. Dejan Szavics együttese hétfőn is egy pontot szerzett a görögök elleni 9-9-cel.

Ezúttal Decker Attila kezdett a kapuban. Campbell góljával az ausztrálok jutnak előnyhöz, 0-1. Vámos Márton nagy góllal egyenlített, 1-1.

Szívósan harcolnak az ausztrálok, Campbell második gólját lőtte Decker Attilának, 1-2. Vámos Márton válaszolt ezúttal is, 2-2.

Hárai Balázs remek csavarása után először vezetett a Benedek-csapat, 3-2, majd egy gyors gólváltás után 4-3-as előnnyel zárta az első negyedet, amelyben Hárai Balázs is két gólig jutott.

A második negyedben is az ausztrálok szerezték az első gólt, Swift góljával 4-4.

Manhercz Krisztián ezen a meccsen sem maradt gól nélkül, 5-4.

A nagyszünethez közeledve ötméterest végezhetett el Varga Dénes, a csapatkapitány pedig nem hibázott, 6-4. A második negyed végén az ausztrálok újabb emberelőnyös helyzetből szereztek gólt, 6-5.

Szivós Márton és Campbell találata után 7-6 az állás, eddig nem tudott elhúzni a magyar csapat, sőt az ausztrálok Campbell révén egyenlítettek, sőt Kayes góljával a vezetést is átvették, 7-8. A játékrész végéig nem változott az állás.

Varga Dénes emberelőnyből egyenlített, 8-8. Decker Attila ezután nagy bravúrral védett. Sorjáztak a kapufák, Erdélyi Balázs törte meg a gólcsendet, 9-8, de az ausztrálok egyenlíteni tudtak, 9-9-re végződött a meccs.