Infostart.hu
eur:
383.46
usd:
327.87
bux:
123509.85
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Meghívták Portugáliába az ismeretlen francia drukkert

A helyi turisztikai hivatal meghívta Portugáliába azt a francia szurkolót és az őt vigasztaló kisfiút, akiknek a labdarúgó Európa-bajnokság vasárnap esti döntője utáni találkozását megörökítő videó bejárta a világot.

A hosszabbítás után 1-0-s portugál győzelemmel zárult finálét követően a francia drukker nem bírt a könnyeivel, Mathis, a szüleivel Franciaországban élő portugál kisfiú pedig odament hozzá és igyekezett őt megvigasztalni.

A turisztikai hivatal közlése szerint azért hívták meg a francia szurkolót, hogy "megismerje Portugáliát és az igazi portugál vendégszeretetet."

"Mathis gesztusa megmutatta, hogyan kell barátságosan, toleránsan, valódi portugál módjára viselkedni" - írta közleményében a turisztikai hivatal, amely felhívást közölt annak érdekében, hogy az eddig ismeretlen francia drukker személyazonosságát megállapíthassa.

Címlapról ajánljuk

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×