Infostart.hu
eur:
382.65
usd:
326.94
bux:
123861.56
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Kasper Hjulmand dán szövetségi kapitány a 2024-es németországi labdarúgó Európa-bajnokság C csoportja harmadik fordulójának Dánia-Szerbia mérkőzése után a müncheni Allianz Arénában 2024. június 25-én. A mérkőzés 0-0-ás döntetlennel végződött.
Nyitókép: MTI/AP/Antonio Calanni

Lemondott a dán szövetségi kapitány

A németországi Európa-bajnokságot követően lemondott Kasper Hjulmand, a dán labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A helyi szövetség pénteken közölte, hogy az 52 éves szakember szerint a nemzeti együttesnek új energiákra van szüksége, ezért kérte a szerződése felbontását, amely egy évig még érvényes lett volna.

A dán csapat a 2022-es katari világbajnokságon, valamint a vasárnap véget ért kontinensbajnokságon – amelyen három döntetlennel jutott tovább a csoportkörből – sorozatban összesen hét mérkőzésen maradt nyeretlen, s ezeken a találkozókon mindössze három gólt szerzett. A vb-n már a csoportkört követően búcsúzott, míg az Eb-n a nyolcaddöntőben a házigazda németektől elszenvedett 2–0-s vereség jelentette számára a végállomást.

Hjulmand 2020 augusztusától irányította a dán válogatottat, a helyét átmenetileg – 2025-ig – Morten Wieghors veszi át.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

Gálik Zoltán: olyan „gazdasági fegyver” is van Európa kezében, amit korábban még sosem vetettek be

A Budapesti Corvinus Egyetem docense az InfoRádióban arról beszélt, hogy hiába húzta be látszólag a féket Donald Trump Grönland-ügyben, az EU-s vezetők mégis megtartják a nem hivatalos csúcstalálkozójukat, aminek akár egy, a közös gazdaság- és védelempolitikára is hatást gyakorló nyilatkozattétel, illetve akár egy EU-Egyesült Királyság közeledés is lehet az eredménye.

Automatikus lesz a január havi rezsistop – Kormányinfó

Rendkívüli érdeklődés övezte a sajtótájékoztatón a rezsistopot, a lakosságnak nem lesz tennivalója az érvényesítéshez, de a végleges csomag kidolgozására a kormány kér még egy hetet. A Nemzeti Petícióra is több kérdés irányult, ugyanígy a Béketanács és Kapitány Istvánt tiszás szerepvállalása is nagy érdeklődést váltott ki.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×