Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia
Nyitókép: Pixabay

Békéscsaba különleges kiállítással tiszteleg híres szülötte, Barcelona királynője előtt

Május 6-án, a Magyar Sport Napján mutatták be Békéscsabán, a Békés vármegyei könyvtárban a "Barcelona királynője - Ónodi Heni ismeretlen kincsei" című kiállítást, mellyel a szervezők a város szülöttének páratlan pályafutása előtt szeretnének tisztelegni.

"Még soha nem volt együtt ez a gyűjtemény ilyen részletességgel és most olyan csodálatos emlékeket idéz fel ez a sok-sok trófea, kupa, érem, de még Heni féltve őrzött a matrica-kollekciója is, hogy akik ezt megnézik majd így együtt, azok érezhetik meg igazán, hogy nem csak fantasztikus sportoló volt, de milyen finom lélek is a húgom" - mondta Ónodi-Klausler Barbara, a több mint egy éve súlyos szívinfarktusokon átesett olimpiai bajnok, Ónodi Henrietta nővére. A nemzetisport.hu azt írja, a tornász nővére a tárlat létrejöttének egyik fő motorja.

Ónodi-Klausler Barbara a húgát ért egészségkárosodás óta elképesztő energiával tesz meg mindent azért, hogy az Ónodi Henrietta rehabilitációjához szükséges forrásokat összegyűjtse a további kezelések érdekében. A Floridában élő testvérének valójában minden egykori relikviája, érme, trófeája és kupája része lesz a kiállítási anyagnak, egyedül az olimpiai bajnoki arany az, ami vele utazott, és mindmáig az amerikai otthonában maradt.

Szigeti Csaba, a békéscsabai polgármesteri hivatal ifjúsági és köznevelési csoportvezetője a lapnak azt mondta: "Henrietta nagylelkűségét mi sem bizonyítja jobban, hogy már korábbi hazalátogatásaikor is minden Magyarországon és a hazai versenyrendszerben nyert érmét a városnak adományozta azzal, hogy a békéscsabai kis tornászoknak adjuk oda érdemeik szerint, ezzel is inspirálva a kicsiket a tornasportra."

"Szeretném kihangsúlyozni - hiszen tudjuk, hogy min megy keresztül a család a tavalyi események óta -, hogy ez nem egy emlékkiállítás, hanem kifejezetten egy tisztelgés Henrietta páratlan pályafutása előtt. Kivételes, hogy Henrietta minden érme, az olimpiai bajnoki aranyat leszámítva, tehát az olimpiai ezüst, vébé-, Eb-, világkupa aranyak, -ezüstök, -bronzok és minden egyéb más trófeája, pályafutásához kötődő érdekessége és számos személyes emléke is most látható így együtt először" - tette hozzá az MSÚSZ nívódíjas írója.

A "Barcelona királynője - Ónodi Heni ismeretlen kincsei" című kiállítást Varga Tamás alpolgármester nyitja meg a Magyar Sport Napján 17:00-kor a Békés vármegyei könyvtárban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×