Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
329.09
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Max Verstappen
Nyitókép: X / Max Verstappen

Miami Nagydíj - Verstappené a pole pozíció

A Red Bull címvédő holland pilótája, Max Verstappen volt a leggyorsabb Forma-1-es világbajnokság Miami Nagydíjának szombati időmérő edzésén, így ő indulhat az első rajtkockából a vasárnapi futamon.

A vizes pálya miatt korábban csúszással kezdődött sprintfutam hatására az időmérő is negyedórás késéssel kezdődött. Ezt azonban az időjárás nem befolyásolta, a négyszeres vb-győztes Verstappen száraz körülmények között utasított maga mögé mindenkit 1:26.204 perces pályacsúccsal. A 27 éves pilótának ez az idei harmadik és pályafutása 43. pole pozíciója.

A második legjobb időt a sprintfutamon győztes brit Lando Norris (McLaren) autózta, míg a harmadik rajthelyet a sprintkvalifikációt élen záró, 18 éves Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája szerezte meg.

A hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton (Ferrari) nem jutott be a kvalifikáció harmadik szakaszába és csak a 12. helyről vághat neki vasárnap az 57 körös Miami Nagydíjnak - magyar idő szerint - 22 órakor.

A teljes rajtsorrend:

1. sor:

Max Verstappen (holland, Red Bull)

Lando Norris (brit, McLaren)

2. sor:

Andrea Kimi Antonelli (olasz, Mercedes)

Oscar Piastri (ausztrál, McLaren)

3. sor:

George Russell (brit, Mercedes)

Carlos Sainz Jr. (spanyol, Williams)

4. sor:

Alexander Albon (thaiföldi, Williams)

Charles Leclerc (monacói, Ferrari)

5. sor:

Esteban Ocon (francia, Haas)

Cunoda Juki (japán, RB)

6. sor:

Isack Hadjar (francia, RB)

Lewis Hamilton (brit, Ferrari)

7. sor:

Gabriel Bortoleto (brazil, Sauber)

Jack Doohan (ausztrál, Alpine)

8. sor:

Liam Lawson (új-zélandi, RB)

Nico Hülkenberg (német, Sauber)

9. sor:

Fernando Alonso (spanyol, Aston Martin)

Pierre Gasly (francia, Alpine)

10. sor:

Lance Stroll (kanadai, Aston Martin)

Oliver Bearman (brit, Haas)

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×