eur:
399.09
usd:
366.08
bux:
88543.34
2025. március 17. hétfő Gertrúd, Patrik
Sergio Perez, a Red Bull mexikói versenyzője a Forma-1-es Magyar Nagydíjon a mogyoródi Hungaroringen 2024. július 21-én
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

A Red Bull bejelentette a "válást"

A várakozásnak megfelelően távozik a Red Bull Forma-1-es csapatától Sergio Pérez.

Az osztrák istálló egyelőre nem nevezte meg, hogy ki veszi át a 34 éves mexikói pilóta helyét a négyszeres vb-győztes holland Max Verstappen mellett. Szerdán csupán annyit jelentett be, a "sikerekkel teli négy szezon" után abban állapodtak meg, hogy befejezik az együttműködést.

Pérez tavalyelőtt harmadik, tavaly pedig második volt Verstappen mögött a világbajnoki pontversenyben, idén viszont csak nyolcadik helyen zárta a vb-sorozatot. A Red Bull versenyzőjeként 90 futamon vett részt, 29 alkalommal állhatott dobogóra és hat győzelme közül ötöt szerzett ebben a csapatban.

"Végtelenül hálás vagyok, hogy a Red Bullnál tölthettem négy évet, egy ilyen nagyszerű csapatban versenyezhettem. Felejthetetlen élmény volt, mindig nagyra fogom értékelni közös sikereinket. Rekordokat döntöttünk, mérföldköveket értünk el, és közben számos hihetetlen emberrel találkozhattam" - összegezte az elmúlt éveket a mexikói versenyző.

Címlapról ajánljuk
Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására
Rodrigo Ballester a Great Resetről

Két forgatókönyv az Európai Unió teljes újragondolására

Az Európai Unió teljes átalakításáról készített reformtervezetet a Mathias Corvinus Collegium és a lengyel Ordo Iuris Intézet. Két forgatókönyvet is kidolgoztak, javaslataik között szerepel például az EU átnevezése, az országok közötti rugalmas együttműködés, illetve a nemzeti érdek előtérbe helyezése, de számos uniós intézmény és testület hatáskörét is újragondolnák. A Great Reset, azaz a Nagy Újraindítás nevű javaslatcsomagról beszélt az InfoRádióban Rodrigo Ballester, az MCC Európai Tanulmányok Műhely vezetője, a reformtervezet egyik kidolgozója.

Jólét vagy biztonság? Európa komolyabban fegyverkezne, de ebből a nemzetgazdaság is profitálhat

A NATO-ban már idén három százalékra emelhetik a tagállamok GDP-arányos védelmi költésének minimumát, az Európai Unió pedig 800 milliárd euróból fegyverkezne. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban elmondta: számos kutatás bizonyítja, hogy a védelmi kiadások növelése pozitív hatással lehet a nemzetgazdaságra, az infrastruktúra fejlesztésével pedig az emberek is jól járnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×