2024. július 23. kedd Lenke
Young female competitive swimmers racing in outdoor pool overhead view
Nyitókép: Thomas Barwick/Getty Images

Legyőzték Milák Kristófot, Jackl Vivien olimpiai szinttel nyert 400 vegyesen

A mindössze 15 éves Jackl Vivien meglepetésre olimpiai szintet érő idővel nyert 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság döntőjében.

Szabó Szebasztiánnak sikerült elsőként legyőznie Milák Kristófot a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság csütörtöki versenynapján. A győriek sprintere 50 méter pillangón előzte meg az egyéves kihagyás után újra versenyző olimpiai bajnokot, így sorozatban a hatodik évben nyerte meg a számot. Milák bő fél órával korábban 200 méter gyorson viszont első volt, így már négy aranynál jár a viadalon.

Szabóhoz hasonlóan Békési Eszter is egymást követő hatodik diadalának örülhetett, a BVSC versenyzője 200 méter mellen lett újra aranyérmes.

Zombori Gábor azt követően, hogy kedden 200 méter vegyesen teljesítette az olimpiai szintet, 400 méteren is ezzel a céllal ugrott medencébe, de mindössze két tizeddel elmaradt a kvótát érő 4:12.50 perces időtől. Ugyanakkor egyéni csúcsából (4:14.14) majd másfél másodpercet faragott.

3. Balaton ÚK Veszprém 3:27.85

A tatabányaiak fiatal versenyzője Jackl Vivien egyéni csúcsát (4:40.66 perc) majd hat másodperccel megjavítva 4:34.96 perces idővel csapott célba, így könnyedén teljesítette a párizsi kritériumot (4:38.53 p).

Jackl ebben a számban az első magyar úszó, aki biztosította helyét a párizsi olimpián, a másodikként végző Kapás Boglárka nem sokkal maradt le ettől (4:38.92), a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka az ötödik lett a fináléban (4:47.62).

Jackl a futamot követően elmondta, azzal a céllal ugrott medencébe, hogy mindent kiadjon magából és megússza az olimpiai szintet, viszont arra egyáltalán nem gondolt, hogy ezt ilyen magabiztosan teszi majd meg. Hozzátette, a verseny után Kapás és Hosszú is gratulált neki, akik már a vetélytársat is látják benne. Jack megjegyezte, egyelőre nem gondol az olimpiára, serdülő korú még, akinek idén az ifjúsági Európa-bajnokság lett volna a főversenye.

Egy fontos szabályon változtatna az olimpia magyar kézilabdabírója

Komoly erőnléti és mentális felkészülést kell végeznie Kiss Olivérnek, aki Bíró Ádámmal együtt játékvezetőként dolgozhat a párizsi olimpia kézilabdatornáján. Azt még nem tudja, hogy melyik mérkőzéseket kapják, de az biztos, hogy a magyarok csoportjában nem vezethetnek.

Joe Biden visszalépése után egyik fő szövetségesét veszítette el Olaf Scholz

A német pártok nagy része Joe Bident pártolta az amerikai elnökválasztási kampányban, az elnök visszalépése azonban új helyzetet teremtett. Az AfD szerint viszont Kamala Harris ajánlásával Joe Biden Donald Trumpnak tett "óriási szívességet".
2024.07.23. kedd, 18:00
Haranghy Csaba
a Nemzeti Vízművek Zrt. vezérigazgatója
Nagyot mentek ma az amerikai tech papírok

Vasárnap Joe Biden bejelentette, hogy visszalép a 2024-es amerikai elnökválasztástól. A befektetők és piaci elemzők véleménye egyelőre megoszlik arról, hogy milyen hatással lesz ez a döntés a piacokra. Ami viszont biztos, hogy az ázsiai piacokon vegyes hangulatban telt a kereskedés a váratlan kínai kamatvágást követően: a vezető indexek közül csak a Hang Seng tudott pluszban zárni. Ezt követően az európai tőzsdéken határozott emelkedést láthattunk, és a Nasdaq vezetésével az amerikai tőzsdék is felpattantak.