eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Facebook/Jelena Ribakina

Bosszantó WTA-szabály miatt akadt ki a korábbi wimbledoni győztes

A kazah Jelena Ribakina kihagyja a tokiói női tenisztornát.

A harmadik helyen kiemelt kazah Jelena Ribakina visszalépett a tokiói női tenisztornától, miután több más versennyel ellentétben a japán fővárosban nem lehetett erőnyerő az első fordulóban. Igaz, a hivatalos indoklása nem ez volt – írja az eurosport.hu.

A wimbledoni női tenisztorna 2022-es győztese lett a legnagyobb elszenvedője annak, hogy a WTA élt azzal a lehetőségével, hogy a múlt heti, guadalajarai versenyre hivatkozva teljesítményalapú bye-okat osztott ki. Ribakina nem vett részt a mexikói tornán, a francia Caroline Garcia viszont az elődöntőig jutott, a görög Maria Szakkari pedig megszerezte karrierje második WTA-tornagyőzelmét, így

utóbbi két versenyző lett a kedvezményezett Tokióban.

„Teljesítményalapú bye. Köszönöm, hogy az utolsó pillanatban megváltoztattátok a szabályt! Remek döntés, WTA, mint mindig” – írta közösségi oldalán a csalódott Jelena Ribakina, aki nem először kritizálta a WTA-t. Montréalban azt követően nevezte „gyengének” a WTA vezetését, hogy az esőszünetek miatt hajnali háromkor fejezte be a Darja Kaszatkina elleni mérkőzését. „Kikészített ez az időbeosztás és az egész helyzet” – nyilatkozta akkor.

A kazah teniszezőnő egyébként hivatalosan mással indokolta a tokiói versenytől való visszalépését. „Játékosként mindig az a célom, hogy mindent beleadjak a pályán, de a testem most nem áll erre készen. Éppen ezért úgy döntöttem, hogy hallgatok a testem visszajelzéseire, és inkább visszalépek a tornától. Imádom Japánt, nagyon különleges szurkolóim vannak, miattuk nehéz volt meghozni ezt a döntést” – fogalmazott a világranglista ötödik helyezettje.

Jelena Ribakina edzője, Stefano Vukov ugyancsak a közösségi médiában fakadt ki a WTA ellen, amely szerinte nem következetesen jár el és a teniszezőkre hárítja a felelősséget ahelyett, hogy először a szervezeten belül keresnék a hibát az illetékesek. „Csak hogy tisztázzuk: nincs magyarázat arra, mi is az a teljesítményalapú bye. Mit jelent ez? Még többet adunk, hogy segítsük a jól teljesítő játékosokat? Vagy azoktól vesszük el, akik a ranglista alapján megérdemelték? Ha már itt tartunk: a ranglista önmagában nem a teljesítményt tükrözi?

Tavaly döntőt játszottunk Európában, két nappal később pedig már Japánban játszottunk, és akkor nyoma sem volt a teljesítményalapú erőnyerő helyeknek. Átláthatóságra lenne szükség”

– jelentette ki a szakember.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×