Simon, Szimonetta

wta

2021.07.14. 14:48

Magyar párosgyőzelem a budapesti WTA-tornán

Bondár Anna és Gálfi Dalma bejutott a negyeddöntőbe párosban a budapesti 235 ezer dollár (71,6 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztornán.
2021.07.13. 16:43

Babos Tímea befejezte Budapesten

A magyar éljátékos sérülés miatt feladta első fordulós mérkőzését a budapesti Római Teniszakadémián zajló, 235 ezer dollár (71,6 millió forint) összdíjazású salakpályás női tornán.
2021.07.13. 15:25

Márky Jenő: soha ennyi magyar nem indulhatott WTA-tenisztornán

2013 után újra rangos nemzetközi teniszversenynek lehet a házigazdája a budapesti Római Teniszakadémia, óriási sportdiplomáciai sikernek nevezte ezt a versenyigazgató, és soha ennyi magyar női játékos nem indulhatott WTA-viadalon.
2020.10.26. 18:09

Babos Tímea: nagyon dühös vagyok, ez nonszensz!

Rendkívül elégedetlen Babos Tímea a női teniszversenyeket rendező WTA-val, amiért alig szerepelt idén esemény a naptárban, miközben a férfiakra a Roland Garros után is több rangos torna várt. Az egyéni világranglistán 111. helyezett magyar játékos novembertől már a januári ausztrál nyílt teniszbajnokságra készül. Babos Tímea - támogatója, a Mol által szervezett online sajtótájékoztatón - beszélt régi-új edzőjéről és párospartneréről is.
2020.05.15. 17:44

Továbbra is jegelik a teniszbajnokságokat

Július végéig meghosszabbította a koronavírus-járvány miatt elrendelt versenyszünetet a férfi teniszezők viadalait szervező ATP, illetve a női tornák rendezője, a WTA.
2020.04.27. 14:49

Mats Wilander Roger Federer pártjára állt

Tekintélyes támogató állt Roger Federer ötlete mellé. Mats Wilander, a korábbi hétszeres Grand Slam-győztes svéd éljátékos egyet ért abban, hogy helyes lenne egyesíteni a férfi tenisztornákat szervező ATP és a női versenyekért felelős WTA-t.
2020.02.08. 13:27

Babos Tímea győzelemmel kezdett Szentpéterváron

Babos Tímea három szettben legyőzte az orosz Kamilla Rahimovát a Szentpéterváron zajló 783 ezer dollár (242 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna selejtezőjének első fordulójában.
2019.11.16. 12:06

Babos Tímea döntőbe jutott

A második helyen kiemelt Babos Tímea könnyedén jutott döntőbe a 125 ezer dollár (37,5 millió forint) összdíjazású tajvani keménypályás női tenisztornán.
2019.11.02. 12:01

Babosék újra vb-döntőben

Babos Tímea és Kristina Mladenovic kettőse legyőzte (1:6, 6:4, 10-8) a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál, kínai duót a sencseni teniszvilágbajnokság párosversenyének elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba.
2019.02.19. 18:15

Nagy bejelentés: Babos Tímea visszatér

A kormány támogatásával visszatérhet a női WTA-verseny a Római Teniszakadémiára, a magyar éljátékos jelezte az indulási szándékát.
2018.10.28. 10:58

Babos Tímea megvédte WTA-világbajnoki címét párosban

A címvédő Babos Tímea és idei partnere, a francia Kristina Mladenovic nyerte meg a hétmillió dollár (2 milliárd forint) összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, mivel a vasárnapi fináléban 6:4, 7:5-re legyőzte az első helyen kiemelt cseh Barbora Krejcikovát és Katerina Siniakovát.
2018.02.04. 07:58

Babos Tímea újabb WTA-tornát nyert meg

Babos Tímea pályafutása negyedik WTA-tornáját nyerte meg egyesben, miután a tajpeji 250 ezer dollár (61,2 millió forint) összdíjazású keménypályás tenisztorna vasárnapi döntőjében 7:5, 6:1-re legyőzte az ukrán Katerina Kozlovát.