393.83
365.42
0
Az ezüstérmes Lucz Anna (j) a kajak-kenu világbajnokság kajak egyesek 200 méteres versenyének döntője után, mellette Kiss Blanka, akivel a kajakpárosok 200 méteres versenyén másodikok lettek a koppenhágai Bagsvaerd-tavi versenypályán 2021. szeptember 18-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Világbajnok a női kajak kettes

Aranyérmes a női kajak kettes 200 méteren

Kiss Blanka és Lucz Anna duója aranyérmet szerzett kajak kettes 200 méteren a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Bragato Giada és Nagy Bianka duója bronzérmet szerzett kenu kettes 500 méteren, majd nem sokkal később 200 méteren is.

Varga Katalin bronzérmet szerzett a paraversenyek KL2 200 méteres számában. A tavalyi, tokiói paralimpia harmadik helyezettjét – az MVM Szegedi VSE sportolóját – két brit, Charlotte Henshaw és Emma Wiggs előzte meg a fináléban. Egy éve, a japán fővárosban is ugyanez volt a dobogósok sorrendje.

A szombati döntőkben vízre szállt további magyarok közül Suba Róbert ötödik helyen végzett VL2 200 méteren, Molnár Nikoletta hetedik lett KL3 200-on, Pulai Erika pedig kilencedikként zárt KL1 200-on. A magyarok két éremmel zárták a vb paraversenyeit, miután pénteken Kiss Péter Pál másodszor is megvédte címét KL1 200 méteren