INFORÁDIÓ
2021. március 5. péntek
Adorján, Adrián

labdarúgás

olimpia

úszás

forma-1

vb

eb

ob

kézilabda

vízilabda

Visszahelyezték az olimpiai játékok szimbólumát, az ötkarikát felújítás után eredeti helyére a Tokiói-öbölben fekvő Odaiba mesterséges szigeten 2020. december 1-jén. A tervek szerint 2021. július 23. és augusztus 8. között rendezik meg a koronavírus-járvány miatt elhalasztott tokiói nyári olimpiát. Az Odaiba Marine Park ad otthont az ötkarikás játékok nyíltvízi úszóversenyeinek és a triatlon versenyszámoknak.

Menetrend: íme a 2021 legfontosabb sporteseményei

Infostart / MTI

A tavalyról 2021-re halasztott tokiói nyári olimpia évében több kiemelt, kontinentális vagy világversenynek lesz házigazdája Magyarország.

Január

Január 2–15.: Dakar-rali, Szaúd-Arábia

Január 8–17.: Férfi és női röplabda Európa-bajnoki selejtező

Január 11.: M4 Sport – Az Év Sportolója Gála

Január 12.: Férfi vízilabda világliga, negyeddöntő, Olaszország–Magyarország, Firenze

Január 13–31.: Férfi kézilabda-világbajnokság, Egyiptom

Január 16–17.: Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Heerenveen

Január 19–22.: Női kosárlabda Euroliga, a Sopron Basket csoporttornája, Bourges

Január 19–22.: Női kosárlabda Európa Kupa-csoporttorna, Győr

Január 19–24.: Női vízilabda olimpiai selejtezőtorna, Trieszt

Január 22–24.: Rövidpályás-gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Gdansk

Január 30–31.: Tekvondó európai olimpiai kvalifikációs torna, Szófia

Február

Február 1–5.: Tenisz ATP Kupa, Melbourne

Február 1–11.: Labdarúgó klubvilágbajnokság, Doha

Február 4.: Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, Szlovákia–Magyarország

Február 4–7.: Női vízilabda Euroliga, selejtező

Február 6–7.: Tollaslabda országos bajnokság, Pécs

Február 7:. Amerikafutball, Super Bowl, Tampa

Február 8–21.: Ausztrál nyílt teniszbajnokság, Melbourne

Február 9.: Női vízilabda világliga, Magyarország–Olaszország

Február 10–14.: Asztalitenisz, európai egyéni olimpiai kvalifikációs verseny, Moszkva

Február 11–14.: Gyorskorcsolya-világbajnokság, Heerenveen

Február 13–14.: Összetett atlétikai országos bajnokság, BOK Csarnok

Február 16–24.: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő

Február 18–22.: Férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtezőtorna, Kijev (négy mérkőzés)

Február 20–21.: Fedett pályás atlétikai országos bajnokság, BOK Csarnok

Február 26–28.: Asztalitenisz országos bajnokság, később kijelölendő helyszínen

Február 26–március 8.: Olimpiai kvalifikációs légfegyveres Európa-bajnokság, Lohja

Február 27.: Férfi vízilabda Eurokupa, nyolcaddöntő, első mérkőzések

Március

Március 1–5.: Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 4–7. forduló

Március 3–11.: Súlyemelő Európa-bajnokság, Moszkva

Március 4-7.: Fedett pályás atlétikai Európa-bajnokság, Torun

Március 5–7.: Rövidpályás-gyorskorcsolya világbajnokság, Dordrecht

Március 6.: Téli dobó országos bajnokság, Szombathely

Március 6.: Férfi vízilabda Eurokupa, nyolcaddöntő, visszavágók

Március 9.: Férfi vízilabda világliga, elődöntő

Március 9–17.: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók

Március 13–14. Női röplabda Magyar Kupa négyes döntő, később kijelölendő helyszín

Március 16.: Női vízilabda világliga, Magyarország–Franciaország

Március 17.: Férfi vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzések

Március 18–21.: Európai olimpiai kvalifikációs birkózóverseny, Budapest

Március 19–21.: Női kézilabda olimpiai selejtezőtorna, Győr

Március 20.: Férfi vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, visszavágók

Március 21.: Forma–1, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

Március 24–28.: Öttusa világkupaverseny, Budapest

Március 24–31.: Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság csoportköre, Magyarország és Szlovénia

Március 25.: Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Lengyelország

Március 28.: Labdarúgó vb-selejtező: San Marino–Magyarország

Március 28.: Gyorsaságimotoros-vb, Katari Nagydíj, Losail

Március 28.: Forma–1, Bahreini Nagydíj, Szahír

Március 31.: Labdarúgó vb-selejtező: Andorra–Magyarország

Április

Április 3.: Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, első mérkőzések

Április 5–7.: Evezős európai olimpiai kvalifikációs verseny, Varese

Április 6–7.: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések

Április 9–11.: Evezős Európa-bajnokság, Varese

Április 10.: Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, visszavágók

Április 10–11.: Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

Április 11.: Forma–1, Kínai Nagydíj, Sanghaj

Április 11.: Gyorsaságimotoros-vb, Argentin Nagydíj, Termas de Rio Hondo

Április 13.: Férfi vízilabda világliga, döntő

Április 13.: Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő sorsolás

Április 13–14.: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók

Április 13-18.: Tenisz Fed Kupa-döntő, Budapest

Április 17.: Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, első mérkőzés

Április 18.: Gyorsaságimotoros-vb, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

Április 19–25.: Birkózó Európa-bajnokság, Katowice

Április 19–23.: Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 8–10. forduló

Április 19–26.: Budapesti férfi tenisztorna

Április 20. vagy 21.: Női kézilabda világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés

Április 22–26.: Európai olimpiai kvalifikációs ökölvívótorna, London

Április 24. vagy 25.: Női kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó

Április 27–28.: Ladarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések

Április 30–május 1.: Női vízilabda Euroliga, négyes döntő

Május

Április 30–május 1.: Női vízilabda Euroliga, négyes döntő

Május 2. Gyorsaságimotoros-vb, Spanyol Nagydíj, Jerez

Május 4–5.: Labdarúgás, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Május 4–6.: Kajak-kenu válogatóverseny

Május 5.: Labdarúgó Magyar Kupa döntője, Puskás Aréna

Május 6–9.: Birkózó olimpiai világkvalifikációs verseny, Szófia

Május 7–9.: Kajak-kenu szlalom olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság, Ivrea

Május 7–9.: Kajak-kenu maratoni ob és Eb-válogató, Győr

Május 8–9.: Női kézilabda Európa-liga, négyes döntő

Május 8–30.: Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny

Május 9.: Labdarúgó OTP Bank Liga utolsó fordulója

Május 9.: Forma–1, Spanyol Nagydíj, Barcelona

Május 10–14.: Szinkronúszó Európa-bajnokság, Budapest

Május 10–16.: Műugró Európa-bajnokság, Budapest

Május 12–13.: Kajak-kenu olimpiai pótkvalifikációs verseny, Szeged

Május 12–16.: Nyíltvízi úszó Európa-bajnokság, Budapest

Május 12–16.: Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny

Május 13–16.: Öttusa világkupadöntő, Szöul

Május 14–16.: Kajak-kenu világkupa, Szeged

Május 15–16.: Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő

Május 16.: Gyorsaságimotoros-vb, Francia Nagydíj, Le Mans

Május 16–18.: Evezős olimpiai kvalifikációs verseny, Luzern

Május 17–23.: Úszó Európa-bajnokság, Budapest

Május 17–27.: Női kosárlabda Európa-bajnokság, Strasbourg és Valencia

Május 20–23.: Kajak-kenu világkupa, Barnaul

Május 21.: Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő sorsolás

Május 21– június 6.: Jégkorong-világbajnokság, Minszk és Riga

Május 22–23.: Férfi kézilabda Európa-liga négyes döntő

Május 23–június 6.: Francia nyílt teniszbajnokság, Párizs

Május 23–június 6.: Olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokság, Eszék

Május 23.: Forma–1, Monacói Nagydíj, Monte-Carlo

Május 26.: Labdarúgó Európa-liga döntője, Gdansk

Május 27.: Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés

Május 28–30.: Kajak-kenu válogatóverseny (olimpiai és Eb), Szeged

Május 29.: Labdarúgó Bajnokok Ligája döntője, Isztambul

Május 29–30.: Nyíltvízi úszók olimpiai kvalifikációs verseny, Fukuoka

Május 29–30.: Női kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő, Budapest

Május 30. Gyorsaságimotoros-vb, Olasz Nagydíj, Mugello

Május 31–június 6.: Labdarúgó U21-es Európa-bajnokság egyenes kieséses szakasza, Magyarország és Szlovénia

Június

Június 3.: Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés

Június 3–5.: Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Hannover

Június 3–6.: Kajak-kenu Európa-bajnokság, Duisburg

Június 3–10.: Cselgáncs-világbajnokság, Budapest

Június 6.: Forma–1, Azeri Nagydíj, Baku

Június 6.: Gyorsaságimotoros-vb, Katalán Nagydíj, Barcelona

Június 11–13.: Karate, olimpiai kvalifikációs torna, Párizs

Június 11–14.: Kajak-kenu válogatóverseny

Június 11–július 10.: Labdarúgó Copa America, Argentína és Kolumbia

Június 11–július 11.: Labdarúgó Európa-bajnokság, Európa 12 városa

Június 12–13.: Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln

Június 13.: Forma–1, Kanadai Nagydíj, Montreal

Június 15.: Labdarúgó Európa-bajnokág csoportkör: Magyarország–Portugália, Puskás Aréna

Június 15–20.: Vívó Európa-bajnokság, Plovdiv

Június 18–20.: SUP-világbajnokság, Balatonfüred

Június 19. Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Magyarország–Franciaország, Puskás Aréna

Június 20.: Gyorsaságimotoros-vb, Német Nagydíj, Sachsenring

Június 22–július 3.: Férfi kézilabda junior világbajnokság, Magyarország

Június 23.: Labdarúgó Európa-bajnokság csoportkör: Németország–Magyarország, München

Június 26–július 18.: Tour de France országúti kerékpáros körverseny

Június 27.: Forma–1, Francia Nagydíj, Le Castellet

Június 28–július 11.. Wimbledoni teniszbajnokság

Július

U16-os leány röplabda Európa-bajnokság, Magyarország és Szlovákia, később kijelölendő időpontban

Július 3–4.: Kajak-kenu paralimpiai és vb-válogató, Szolnok

Július 4.: Forma–1, Osztrák Nagydíj, Spielberg

Július 6.: Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár

Július 10.: Balaton-átevezés, Zamárdi

Július 10.: V4 országúti kerékpárverseny magyarországi szakasza

Július 10–augusztus 1.: Labdarúgó Arany Kupa, később kijelölendő helyszínen

Július 11.: Gyorsaságimotoros-vb, Finn Nagydíj, KymiRing

Július 18.: Forma–1, Brit Nagydíj, Silverstone

Július 23–augusztus 8.: XXXII. nyári olimpiai játékok, Tokió

Augusztus

Labdarúgó Európai Szuperkupa, Belfast, később kijelölendő időpontban

Augusztus 1.: Forma–1, Magyar Nagydíj, Hungaroring

Augusztus 15.: Gyorsaságimotoros-vb, Osztrák Nagydíj, Spielberg

Augusztus 20–22.: Kajak-kenu országos bajnokság és vb-válogató, Szolnok

Augusztus 23–28.: Egyetemi Világjátékok, Csengtu

Augusztus 24–szeptember 5. Paralimpia, Tokió

Augusztus 26–29.: Lovastorna-világbajnokság, Nemzeti Lovarda

Augusztus 26–29.: Férfi jégkorong olimpiai selejtezőtorna, Riga

Augusztus 29.: Gyorsaságimotoros-vb, Brit Nagydíj, Silverstone

Augusztus 29.: Forma-1, Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps

Augusztus 30–szeptember 12.: Amerikai nyílt teniszbajnokság, New York

Szeptember

Szeptember 2.: Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Anglia

Szeptember 2–5.: Négyesfogathajtó Európa-bajnokság, Kincsem Park

Szeptember 5.: Labdarúgó vb-selejtező: Albánia–Magyarország

Szeptember 5.: Forma–1, Holland Nagydíj, Zandvoort

Szeptember 8.: Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Andorra

Szeptember 12.: Gyorsaságimotoros-vb, Aragóniai Nagydíj, Alcaníz

Szeptember 12.: Forma–1, Olasz Nagydíj, Monza

Szeptember 12–október 3.: Futsal-világbajnokság, Litvánia

Szeptember 15–19.: Kajak-kenu világbajnokság, Koppenhága

Szeptember 19.: Gyorsaságimotoros-vb, San Marinó-i Nagydíj, Misano

Szeptember 21–26.: Kajak-kenu szlalom világbajnokság, Pozsony

Szeptember 24-26.: Aerobik Európa-bajnokság, Pesaro

Szeptember 26.: Forma-1, Orosz Nagydíj, Szocsi

Szeptember 28–október 3.: Asztalitenisz csapat Európa-bajnokság, Kolozsvár

Szeptember 30–oktbóber 3.: Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Pitesti

Október

Október 2–3.: Súlyemelő ob, Szerencs

Október 2–10.: Birkózó-világbajnokság, Oslo

Október 3.: Gyorsaságimotoros-vb, Japán Nagydíj, Motegi

Október 3.: Forma–1, Szingapúri Nagydíj, Szingapúr

Október 6–10.: Labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntő, Olaszország

Október 7–9.: Úszó világkupa, Budapest

Október 9.: Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–Albánia

Október 9.: Triatlon, Hawaii Ironman

Október 10.: Gyorsaságimotoros-vb, Thaiföldi Nagydíj, Buriram

Október 10.: Forma–1, Japán Nagydíj, Szuzuka

Október 12.: Labdarúgó vb-selejtező: Anglia–Magyarország

Október 21–23.: Úszó világkupa, Doha

Október 24.: Gyorsaságimotoros-vb, Ausztrál Nagydíj, Phillip Island

Október 24.: Forma–1, Egyesült Államok Nagydíja, Austin

Október 28–30.: Úszó világkupa, Kazany

Október 31.: Gyorsaságimotoros-vb, Malajziai Nagydíj, Sepang

Október 31.: Forma–1, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros

November

Női ökölvívó-világbajnokság, később kijelölendő helyszínen és időpontban

November 12.: Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország–San Marino

November 14.: Gyorsaságimotoros-vb, Valenciai Nagydíj, Valencia

November 14.: Forma–1, Brazil Nagydíj, Sao Paulo

November 15.: Labdarúgó vb-selejtező: Lengyelország–Magyarország

November 22–28.: Tenisz Davis Kupa-döntő, Madrid

November 28.: Forma–1, Szaúd-Arábiai Nagydíj, Dzsidda

December

Labdarúgó klubvilágbajnokság, Japán, később kijelölendő időpontban

December 2–19. Női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország

December 5. Forma–1, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi

December 11–21. Téli Universiade, Luzern

December 13–18. Rövidpályás úszó-világbajnokság, Abu-Dzabi

December 15–18. Ökölvívó országos bajnokság, később kijelölendő helyszínen

Nyitókép: MTI/EPA
A címlapról ajánljuk

×

Iratkozzon fel hírlevelünkre

és nem marad le az Infostart legfontosabb híreiről.
FELIRATKOZOM
×
INFOSTART
 
INFORÁDIÓ
PARTNEREINK
Sixt    iCom
infostart
AZ INFORÁDIÓ HÍRPORTÁLJA 
 
 

Médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Médiatanács Támogatási Program keretében támogatja.

NMHH
Az Év Honlapja 2018