Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Férfi vízilabda Magyar Kupa - Ötméteresek után a Ferencvárosé a trófea

Az FTC-Telekom Waterpolo címét megvédve, sorozatban harmadszor, története során huszadik alkalommal nyerte meg a férfi vízilabda Magyar Kupát. Varga Zsolt együttese vasárnap a margitszigeti döntőben remek mérkőzésen, nagy csatában, ötméteresekkel diadalmaskodott a Szolnok csapata felett.

BENU férfi Magyar Kupa (Margitsziget):

döntő:

FTC-Telekom Waterpolo - Szolnoki Dózsa 19-18 (4-5, 3-4, 3-1, 3-3, 6-5) - ötméteresekkel

gól: Funutlisz 5, Vámos 4, Jansik Sz. 2, Jaksic, Kállay 1-1, illetve Fillipovic, Kovács G. 4-4., Jansik D., Nagy Á., Schmölcz, Konarik, Angyal 1-1

A finálé előtt megható filmmel emlékeztek a háromszoros olimpiai bajnok Benedek Tiborra, aki június 18-án hosszú betegség után életének 48. évében hunyt el.

A gólgazdag első negyedben a Szolnok Filip Filipovic remek játékának köszönhetően - az olimpiai bajnok szerb klasszis három találata mellett kiosztott egy fantasztikus gólpasszt is - 5-4-re vezetett. A második nyolc percben a szolnokiak többször is kettővel léptek el, de az utolsó percig a Ferencvárosnak mindig volt válasza, végül Filipovicé volt a csattanó, így 9-7-re vezetett a Tisza-parti együttes.

A harmadik negyedben a Ferencváros a Filipovichoz hasonlóan parádés napot kifogó Jannisz Funtulisznak köszönhetően kiegyenlített, és a zárófelvonás elején a vezetést is átvette. Ezután hosszú percekig csak úszóversenyt rendeztek egymás között a csapatok, majd Angyal Dániel egy gyönyörű kapásgóllal egalizált. Az FTC húsz másodperccel később válaszolt, Vámos Márton balkezes bombája talált utat a hálóba, majd a következő támadásnál labdát szerzett az ellenféltől. Két perccel a vége előtt újra döntetlent lett, újfent egy Filipovic-Kovács Gergő összjáték után talált be a Szolnok. Utóbbi a következő támadásból újra betalált, amivel visszakerült az előny a szolnokiakhoz.

A Ferencvárosnak pont egy támadásnyi ideje maradt az egyenlítésre a végén, az időkérés után végül kettős előnyben támadhattak a fővárosiak, három másodperccel a vége előtt pedig Kállay Márk első gólját megszerezve betalált.

Jöhettek az ötméteresek: az első öt-öt lövő közül egy párban Kovács és Kállay hibázott, majd a hirtelen halálban Konarik Ákos második lövését elhibázta, Funtulisz viszont nem, így a Ferencvárosé lett a trófea.

a 3. helyért:

A-Híd-VasasPlaket - BVSC-Zugló 10-7 (1-2, 3-3, 2-0, 4-2)

gól: Bátori 4, Randelovic, Brguljan 3-3, illetve Mészáros 2, Nagy M., Gyárfás, Irmes, Csapó, Pásztor 1-1

A tornát eredetileg augusztus közepén rendezték volna, de akkor az elődöntők előtt a Ferencvárosnál több játékos is megfertőződött a koronavírussal, ezért félbeszakították a viadalt. A mostani négyes döntőben még az OSC is érdekelt lett volna, de hasonló problémák miatt végül nem vállalta a fellépést, ahogy a Honvéd sem, ezért a BVSC helyettesítette őket.

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Váratlan botrány rázta meg Európa vezető hatalmát – Semmi sem állíthatja meg a radikális ellenzék áttörését?

Váratlan botrány rázta meg Európa vezető hatalmát – Semmi sem állíthatja meg a radikális ellenzék áttörését?

Jens Spahn, a CDU vezető politikusa és a közös uniópárti Bundestag-frakció vezetője lemondásra kényszerült, miután kiderült, hogy férjével amerikai béranyától fogadtak örökbe gyermeket – miközben pártja és ő maga is a béranyaság tilalmának fenntartása mellett állt ki. A botrány azonban Friedrich Merz kancellárnak kapóra jöhet: nemcsak pártbeli riválisát semlegesíthette, de az új helyzetet a kormány átalakítására és saját embereinek kulcspozíciókba ültetésére is felhasználhatja. Merznek ugyanakkor sürgősen stabilizálnia kellene helyzetét, mivel népszerűsége történelmi mélypontra süllyedt, a szeptemberi tartományi választásokon pedig az AfD átveheti a hatalmat egy (keletnémet) tartományban. A CDU/CSU támogatottsága mindössze 22 százalékos, miközben a szélsőjobboldali AfD 27 százalékon áll, és a német lakosságot egyre jobban aggasztja az évek óta stagnáló gazdaság helyzete.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×