eur:
413.98
usd:
396.87
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
London, 2012. január 19.A 2012-es londoni nyári olimpiát előkészítő bizottság, a LOCOG által közreadott kép, amelyen a nyári játékok doppingellenőrző laboratóriumának egyik munkatársa dolgozik a dél-anfliai Harlowban 2012. január 19-én. A sportolóktól bekért mintegy 6250 mintát fogják itt megvizsgálni a nyári játékok alatt. (MTI/EPA/LOCOG) *** Local Caption *** 00000403068095
Nyitókép: MTI/EPA/LOCOG

Nem örülnek az atléták a doppingellenőrzések elmaradásának

Az atléták többségét zavarja, hogy a koronavírus-járvány miatt világszerte jelentősen ritkultak a doppingellenőrzések.

A sportág nemzetközi szövetségének (WA) felméréséből kiderült: a megkérdezett 685 atléta 78 százalékát aggasztja, hogy szinte alig végeznek teszteléseket a járványhelyzet miatt.

A válaszokból az is kiderült, hogy 82 százalékuk a tokiói olimpia jövő nyárra halasztása ellenére is folytatta az edzéseket, sőt 86 százalékuk még az idei szezonban szeretne ismét versenyezni, ha biztonságosak lesznek a körülmények.

Az olimpiai kvalifikációs rendszer módosítása kapcsán azonban nincs egyetértés az atléták között: nagyjából egyenlő arányban szeretnék, hogy már a december előtti időszak is beszámítson a kvótaszerzésbe, illetve azt, hogy csak később lehessen ismét szinteket teljesíteni, mivel világszerte rendkívül eltérőek a felkészülési lehetőségek. Abban viszont hasonlóan gondolkodnak, hogy a világranglisták rendszerét át kell gondolni - 81 százalékuk vélekedett így.

Egy héttel ezelőtt Sebastian Coe, a WA elnöke úgy fogalmazott, nincs veszélyben a doppingellenőrzés hatékonysága a koronavírus-járvány közepette.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×