395.14
371.22
65302.71
2024. április 19. péntek Emma
Jordan Henderson, a Liverpool játékosa (k, balról) és Kepa Arrizabalaga, a Chelsea kapusa (k, jobbról) a labdarúgó Európai Szuperkupa döntő mérkőzésén az isztambuli Vodafone Parkban 2019. augusztus 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Sedat Suna

A Liverpool nyerte a tizenegyespárbajt és a Szuperkupát

Isztambulban trófeát nyer a Liverpool, ha döntőt játszhat, mégpedig tizenegyesekkel. Akárcsak a 2005-ös BL-döntőben, most is szétlövésben diadalmaskodott. A Chelsea elleni Szuperkupa-döntő 2-2-re végződött, majd a tíz lövőből egy hibázott, Abraham.

A két összeállítás. Liverpool FC: Adrian – J. Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Milner – Oxlade-Chamberlain, Salah, Mané. A sérült Alissonon kívül nem kezd Alexander-Arnold és Firmino sem. Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson Palmieri – Jorginho, Kanté, Kovacic – Pedro, Giroud, Pulisic. A mérkőzést egy francia hölgy, Stephanie Frappart vezeti.

A 13. percben Henderson beadása után Chistensen mentett Mané elől.

A 21. percben Pedro a balszélső helyén betört a tizenhatoson belülre, az ötösön kívülről, éles szögből lőtt, de a kapufára.

A 30. percben Mané Fabinhóba fejelte a labdát, ami így lelassult, Kepa védett.

Két perccel később Pedro labdáját Adrián bravúrral vette le Kovacic lábáról.

A 36. percben Pulisic ügyes kiugratását Giroud a balösszekötő helyéről, tíz méterről, a bal alsó sarokba lőtte. 1-0 a Chelsea-nek.

A 40. percben Pulisic két védőt kicselezett, majd a kapuba lőtt – ám az akció elején lesen volt, így a játékvezető érvénytelenítette a gólt, maradt az 1-0.

Vége az első félidőnek, 1-0-ra vezet a lelkesebb Chelsea.

Firmino beállt a folytatásra, s három perc múlva megbírkózott a labdáért egy helyzetben, Sadio Manét ziccerbe hozva. A csatártárs három méterről az üres kapuba lőtt, 1-1.

Más Liverpool játszik, más lett a meccs.

Milner helyére Wijnaldum állt be a Vörösökhöz.

Tammy Abraham és Mason Mount is pályán a Chelsea-nél, a Kékek góljának főszereplői, Pulisic és Giroud mentek le. A következő percben Kepa két őrült nagyot védett, Salah és Van Dijk kísérleténél.

Női bíró ide vagy oda, Azpilicueta meglehetősen indulatosan pörölt a játékvezetővel.

Mount szép gólt lőtt, de lesről indult.

Letelt a bő kilencven perc, hosszabbítás következik majd.

Alexander-Arnold váltotta Robertsont.

A 93. percben Firmino előkészítése után Mané lőtt gólt, fordított a Liverpool, 2-1 Jürgen Klopp csapatának.

A 98. percben Adrián bravúrral védett Jorginho helyzeténél.

Két perccel később a kapus feleslegesen szabálytalankodott Abrahammel szemben. A játékvezető büntetőt ítélt. Megnézték a VAR-szobában is, s jöhetett a tizenegyes, amelyet Jorginho elegánsan belőtt, 2-2.

Divock Origi állt Mané helyére.

A 103. percben Abraham hagyott ki ígéretes helyzetet, keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt.

A 113. percben Adrián nagy bravúrral védte Mount tizenhat méteres lövését.

Letelt a (bő) 120 perc, tizenegyesek döntenek.

A Liverpool kezdett, Firmino révén. Kicsit toporzékolt, de belőtte, 1-0.

Jorginho lőtt már egyet ma este Adriánnak, most még egyet. Nagyon magabiztos volt, 1-1.

Fabinho következett, 2-1.

Ross Barkley kegyetlenül beverte, 2-2.

Divock Origi volt a harmadik liverpooli lövő, éppen csak besurrant a labdája Kepa hasa alatt, 3-2.

Mason Mount tökéletesen rúgott, a jobb felső sarokba, 3-3.

Alexander-Arnold vékonyan bár, de belőtte, 4-3

Émerson, a negyedik londoniként, a balra mozduló Adrián helyére lőtte a labdát, 4-4.

Mohamed Salah biztos pont és biztos lövő, 5-4.

Abraham a tizedik lövőként lábon találta a középen maradó Adriánt, az új kapus lett a hős.