Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 8. vasárnap Aranka

Miklós Edit meglepő bejelentése

Még tizenegy hónap sem telt el az ausztriai Altenmarkt-Zauchensee-ben történt síbalesete óta – amelyben Miklós Edit egyik térdének valamennyi szalagja szanaszét szakadt, és a másik is jócskán megsérült –, az alpesi­ síelő, a szocsi téli olimpia lesiklóversenyének hetedik helyezettje péntek este újra világkupafutamon indul. A csíkszeredai sportoló a kanadai Lake Louise-ban nyilatkozott a Magyar Időknek.

Miklós Edit tavaly ilyenkor vk-pályafutása eddigi legjobb eredményét, bronzérmet szerzett a kanadai Lake Louse-ban, ahol a Magyar Időknek adott interjújában azt is elmondta, dobogóra szeretne állni a phjongcshangi olimpián.

"Ezért küzdök nap mint nap. Az olimpián 120 százalékot akarok teljesíteni, és ha mindent kiadtam magamból, de nem sikerül érmet szereznem, akkor sem leszek szomorú."

Címlapról ajánljuk
Rankek, reputációk és jutalmak – érdekes dolgokat tanítanak a mai játékok a jövő gazdaságáról

Rankek, reputációk és jutalmak – érdekes dolgokat tanítanak a mai játékok a jövő gazdaságáról

A kártyajátékok megágyaztak a valószínűségszámításnak és a biztosítási iparágnak. A sakk hozta a racionalitást és a gazdaságtervezést. A Go pedig a hosszú távú stratégiai gondolkozást. A játékok tehát komoly hosszú távú következményekkel jártak a társadalom és a gazdaság számára is. Ma egy új játékkultúra válik dominánssá. Online, rangsorolt, platformos és közösségi. Érdemes tehát feltenni a kérdést, hogy milyen gazdaságot épít ez a játékvilág?

Vesztünkbe rohanunk, egy bolygókapitány menthetné meg a Földet

Felgyorsult a globális felmelegedés üteme. A Föld átlaghőmérséklete már 1,4 Celsius-fokkal haladja meg az iparosodás előtti. Egy nemrégen kiadott jelentés szerint ezért nemcsak az üvegházhatású gázok felelősek, hanem egy eddig alulértékelt tényező is, a légköri aeroszol-részecskék mennyiségének gyors csökkenése. Ezekről a folyamatokról Rozgonyi Ádám kérdezte Szabó Pétert, az ELTE Meteorológiai Tanszékének kutatóját.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×