68900.51
2024. május 8. szerda Mihály

Djokovic újabb edzőt kapott

A novemberben visszavonult cseh Radek Stepanek lesz a korábbi világelső szerb teniszező, Novak Djokovic egyik edzője.

A könyöksérülése miatt a júliusi wimbledoni negyeddöntő óta nem versenyző Djokovic Instagram oldalán jelentette be, hogy közeli barátja is tagja lesz az edzői stábjának, míg az amerikai Andre Agassival változatlanul folytatja a szakmai munkát.

A 39 esztendős Stepanek legjobb egyéni világranglista helyezése nyolcadik volt, párosban pedig negyedik, kétszer nyert Davis Kupát a cseh válogatottal, és a tavalyi riói olimpián vegyes párosban bronzérmet szerzett.

Djokovic egy éve veszítette el vezető helyét a világranglistán, azóta visszacsúszott a 12. helyre, de ebben szerepet játszott súlyos könyöksérülése is. A 12-szeres GS-győztes szerb játékos korábban dolgozott együtt Marian Vajdával és Boris Beckerrel is, Agassival pedig májusban kezdődött a közös munka.

A sztár visszatérésére Abu-Dzabiban, a december 28. és 30. között esedékes bemutatótornán kerül sor, míg az első hivatalos versenye január elején Dohában lesz.

2024.05.09. csütörtök, 18:00