Infostart.hu
eur:
386.89
usd:
330.23
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nikolics világsztárok csapattársaként játszhat a Real Madrid ellen

Nikolics világsztárok csapattársaként játszhat a Real Madrid ellen

A Chicago Fire-ben légióskodó Nikolics Nemanját beválasztották az észak-amerikai labdarúgóliga (MLS) All-Star-csapatába, így a magyar válogatott futballista játszhat az augusztus eleji barátságos mérkőzésen, amelyet az MLS-sztárok a spanyol bajnok és BL-győztes Real Madriddal vívnak.

A Chicago Tribune beszámolója szerint csapatonként nyolc játékost lehetett jelölni, s külön szavazás döntött arról, hogy az együttesen 176 labdarúgó közül ki szerepelhet a madridiak elleni mérkőzésen.

A kezdőtizenegybe az MLS góllövőlistáját 16 góllal vezető Nikolics mellett még egy Fire-játékos, a vb-aranyérmes, a Bayern Münchennel nyolcszoros német bajnok Bastian Schweinsteiger került be, s a magyar támadó további olyan kiváló társakkal léphet majd pályára a Real ellen, mint például a brazilok világbajnok középpályása, az aranylabdás Kaká (Orlando City) vagy éppen a spanyol válogatottal vb- és Eb-aranyat is nyerő David Villa (New York City).

"Veszélyes a tizenhatoson belül, nagy hasznára van csapatunknak, kihasználjuk erősségeit" - méltatta Nikolicsot az újságnak nyilatkozva Schweinsteiger.

Az All-Star-válogatott és a Real Madrid meccsét magyar idő szerint augusztus 3-án hajnali 3 órakor játsszák a 61 és fél ezres chicagói Soldier Field stadionban.

Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 21. 17:05
×
×
×
×