356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Egy 18 éves lány segítette győzelemhez a magyar csapatot a románok ellen

Óriási csatában életben tartotta továbbjutási reményeit a magyar válogatott a magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokságon. Kiss Éva kapusteljesítménye, Szucsánszki Zita játéka, Mészáros Rea védekezése, a 18 éves Tóth Gabriella beugrása döntő eleme volt a sikernek, a románok elleni 20-19-es diadalnak.

Azt reméltük, hogy a nap harmadik mérkőzésén megszakad a rossz sorozat: az első két meccsen a mi csoportunkból továbblépett együttes kikapott. A lengyelek a dánoktól, a spanyolok a két százszázalékos csatájában a norvégoktól.

Az első öt percben nem született gól, 5:14-nél Szucsánszki Zita megtörte a jeget. Érezni lehetett a tétet, mindkét csapat tisztában volt azzal, hogy aki kikap, temetheti az elődöntős álmokat.

A nyolcadik percben Tomori Zsuzsa növelte a magyar előnyt, 2-0.

A tizenegyedik percben Neagu, aki a csoportkörben az Eb-mezőny harmadik leggólerősebb játékosa volt, belőtte a románok első gólját. Mindenki kiegyezett volna azal, hogy az első tíz percet megússzuk kapott gól nélkül (Kiss Éva extra teljesítménye is kellett ehhez), de a két szerzett gól kevés volt. A három is - Szucsánszki ugyanis azonnal gólt lőtt.

Egy-egy gól esett mindkét oldalon (a miénket Szucsánszki dobta), a félidő felénél 4-2 volt az állás.

A 18. percben kiegyenlítettek a románok, előbb Cristina Neagu, majd a korábban hét éven át a győri klubban is szerepelt Aurelia Bradeanu talált a kapuba.

A félidő utolsó tíz percébe fordulva megszaporodtak a gólok. Előbb Triscsuk Krisztina vágta be a megítélt hetest, aztán következett Mészáros Rea gólja, majd Elena Babeanu szépített, de aztán Tomori Zsuzsa 7-5-re alakította az állást.

Kovacsicz Mónika az egyik, Chiper a másik oldalon szerzett gólt, 8-6.

Triscsuk akcióból, 9-6.

Neagu és Perianu egy-egy góljával feljöttek a románok. 9-8.

Triscsuk Krisztina hétméteresből lőtt gólt. Fantasztikus, az Eb-n 16/16 a mutatója!
Beszállt Planéta Szimonetta és Mayer Szabina, húsz másodperc sem kellett ahhoz, hogy összehozzanak egy gólt.
Bradeanu szépített, 11-9. Lőtt még egy ugyanolyan gólt, 11-10.
Szucsánszki szép, pattintott góllal növelte az előnyt, 12-10.
Perianu góljával 12-11.
Bulath Anita talpról akkora gólt lőtt, amekkora pofont kapott érte a védőjétől. 13-11.
Két román góllal elment az előny, 13-13.
Belülvédekezés miatt román hetes, vezethetnek. Neagu bevarrta, először náluk az előny, 13-14.
Bódi ziccerét Ungureanu kivédte. 27 lövésből 14-et védett eddig.
Kovacsics hetest harcolt ki, Triscsuk először hibázott büntetőt.
Triscsuk javított. Átlövésből egyenlített.
Tomori minden dühét transzformálta a lövésébe, 15-14.
Román hetes, román gól. Neagu révén 15-15.
Átlövésből is ágyúzik. 15-16.
Elrontottuk az emberelőnyt, ők hátrányból is gólt lőttek. Megint Neagu. Először kettő a románoknak. Szerencsére Kovacsics révén közelebb tudott lépni a magyar csapat, 16-17. Újabb román gól, 16-18.
Tíz perc alatt kellene kettőt, vagy inkább hármat verni rájuk.
Tóth Gabriella a gólszerzők között, de a románok sem hibáznak, 17-19. Megint Tóth Gabi, 18-19. Hetest is kiharcolt, Kovacsics kiegyenlít és emberelőnyben vagyunk.
Végigmegy a labda, megvan a vezetés, 20-19.
Bulathot kiállították, de Neagu a kapu mellé lőtte a labdát.
A hajrá nagyon izgalmasan alakult, sikerült nyerni.

2024.05.21. kedd, 18:00