361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

A Juve döntetlent játszott, a Bayern kikapott keleti ellenfelével szemben

A Juventus és a Bayern München, az olasz és a német bajnokság legjobb csapata okozta a Bajnokok Ligája 2. fordulójának keddi mérkőzésein a negatív meglepetést. A torinói együttes nem bírt a Sahtarral, a bajorok pedig 3-1-re kikaptak a DVSC-Tevát is búcsúztató BATE Boriszovtól.

A legnagyobb érdeklődéssel várt találkozón, Lisszabonban, a Barcelona az előzetes híreknek megfelelően Carles Puyollal a soraiban kezdett a Benfica ellen. Tito Vilanova tizenegye: Valdés, Dani Alves, Puyol, Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Xavi, Fabregas, Alexis, Messi, Pedro.

20.51: Mindössze hat percet kellett várnia a Barcelona szurkolóinak, hogy csapatuk megszerezze az este első gólját. Alexis Sánchez lőtte a Benfica hálójába. Benfica-Barcelona 0-1.

20.56: A Benfica is próbálkozik, Victor Valdés bravúrjára volt szükség, hogy a katalánok megússzák az egyenlítést. A brazil Lima kísérletét hatástalanította.

20.58: Sir Alex napok óta arról beszél, hogy a CFR Cluj kiváló csapat. De talán nem vette ezt mindenki komolyan. Most már muszáj: Pantelisz Kapetanosz kihasználta, hogy üresen hagyták a Man United védői, s megszerezte a vezetést. CFR Cluj-Manchester United 1-0.

21.09:
Újabb meglepetés: a Juventus otthonában a Sahtar isvezetést szerzett. A 22 éves brazil középpályás, Alex Teixeira a gólszerző. Juventus-Sahtar 0-1

21.10: Fehéroroszországban is meglepetés: a BATE Boriszov Pavlov góljával került előnybe. BATE-Bayern 1-0

21.11: Csak két perc kellett a Juvénak az egyenlítéshez: Bonucci remek lövéssel alakította 1-1-re az állást Torinóban. Juventus-Sahtar 1-1

21. 15: Erre várnak a Man United hívei a szezon eleje óta! Wayne Rooney - fejjel!  - Robin van Persie elé tette a labdát, aki kiegyenlített. CFR Cluj-Manchester United 1-1

21.16: A Sporting Braga első gólját az Atlético Madridtól kölcsönkapott portugál válogatott, Rubén Micael szerezte Isztambulban. Galatasaray-Braga 0-1

21.20: Megtört a jég Dániában is. A már eddig fölényben játszó Chelsea a spanyol Juan Mata góljával áll nyerésre. Az előkészítésben Fernando Torres és Frank Lampard jeleskedtek. Nordsjaelland-Chelsea FC 0-1

21.24: Nincs már olyan mérkőzés, amelyen ne esett volna gól. Valenciában a brazil Jonas juttatta előnyhöz a hazai csapatot. Valencia-Lille 1-0

21.49: Góllal kezdte a Manchester United a második félidőt Kolozsváron. Ismét Robin van Persie volt a gólszerző. Ez volt idáig az este egyik legszebb gólja. CFR Cluj-Manchester United 1-2

21.57: A Barcelona már két góllal vezet, Cesc Fabregas, aki nagy formában játszott a hét végén, a Sevilla ellen is, most újra a kapuba talált. Benfica-Barcelona 0-2

22.14: Megszületett a 7 második félidőt tekintve 190 perc harmadik gólja. Robin van Persie és Fabregas, két korábbi Arsenal-játékos után Valenciában a brazil Jonas duplázott. Valencia-Lille 2-0

22.16: Carles Puyol, aki ezen a mérkőzésen tért vissza, súlyos vállsérülést szenvedett. Szinte biztosan nem játszhat a hét végén, az El Clásicón. Benfica-Barcelona 0-2

22. 20: Érik a nap meglepetése. A BATE Boriszov már 2-0-ra vezet a Bayern München ellen. A második gól szerzője Rogyionov. BATE-Bayern 2-0

22.21: Dániában eldőlni látszik a mérkőzés, David Luiz góljával a címvédő biztos előnybe került.Nordsjaelland-Chelsea FC 0-2

22.23: A Chelsea-é a nap legfölényesebb győzelme. A címvédő már három szerzett gólnál tart, ismét Juan Mata vette be a dánok kapuját.Nordsjaelland-Chelsea FC 0-3

22. 27: Ramires is feliratkozott a gólszerzők közé. Bár nehéz elhinni, ennyire nem játszott jól a Chelsea, de teljesen megérdemelt természetesen a győzelme. Nordsjaelland-Chelsea FC 0-4

22.30: Frank Ribéry az utolsó pillanatokat még izgalmassá tette Fehéroroszországban. Már csak egy gól a Bayern hátránya a BATE ellen, de csak másodpercek vannak hátra. BATE-Bayern 2-1

22.32: Néhány másodperc is elég volt az újabb gólhoz, de azt Bressan révén a BATE lőtte. BATE-Bayern 3-1

Galatasaray (török) -Braga (portugál) 0-2
1. Manchester United 6, 2. CFR Cluj 3, 3. Braga 3, 4. Galatasaray 0.

Sós Csaba: itt még komoly ütközések lesznek

Még bő 50 napig szerezhetnek indulási jogot az úszók a párizsi olimpiára. Sós Csaba szövetségi kapitány több számban is nagy csatát vár a lehetséges magyar indulók között, ugyanis számonként és nemzetenként legfeljebb ketten indulhatnak az olimpián. Arról is beszélt, hogy a 15 éves Jackl Vivien nemzetközi szintű klasszis lesz a következő időszakban.

Lehet, hogy most a britek átléptek egy határt

Kijev nyugati szövetségesei eddig megtiltották az ukrán erőknek, hogy a nyugatról szállított fegyvereket Oroszországon belüli helyszínek ellen használják