Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Zácsik és Juhász remekelt a félszáz közelébe jutott magyar kézilabda-válogatottban

A magyar női kézilabda-válogatott kötelező győzelmet aratott a chilei csapat ellen a kínai világbajnokság második, vasárnapi fordulójában, Szocsouban.

Noha a két csapat még sosem találkozott egymással, nem volt mitől tartani, hiszen a chileiek - akik számára már az is komoly fegyvertény, hogy kijutottak a vb-re - szombaton 51-17-re kikaptak a románoktól. Ezúttal a kisebb combsérüléssel bajlódó Bulath, valamint a szombati, Tunézia elleni csatát is kihagyó Triffa maradt ki a benevezettek közül.

A 2. percig, 2-2-ig tartották a lépést a dél-amerikaiak, aztán Tomori, Vérten és Tóth Kata is duplázott. A 16. percben már kétszámjegyű volt a különbség (14-4). A chileiek támadásban is vérszegények voltak, a megszerzett labdákból pedig gyorsan lehetett könnyű gólokat elérni ellenük. Ha a riválisnak mégis sikerült visszarendeződnie, akkor meg jöttek a szabálytalanságok, kiállítások, és ekkor sem jelentett gondot a védelem feltörése.

A második félidő elején már "közte 20" volt az állás (27-7), pedig szinte csak a fiatalok, vb-újoncok játszottak ekkor. Az egyoldalú csata közben azért csúsztak be hibák is, így fordulhatott elő, hogy negyedóra alatt dobott féltucat gólt Chile, míg az első játékrész 30 perce alatt termelt ennyit összesen. Persze amikor jó volt az összpontosítás, még emberhátrányban is nőtt az előny.

A vb eddig volt könnyű, most már sorra jönnek az erős riválisok. Hétfőn, közép-európai idő szerint 14:15-kor a torna egyik titkos esélyese, a román csapat lesz az ellenfél.

C csoport, 2. forduló:
Magyarország-Chile 48-14 (24-6)
Gól: Zácsik 8/2, Juhász 8, Vérten 7, Szabó 5, Tomori 5/1, Szucsánszki 4/1, Szekeres 4, Tóth K. 3, Kovacsics 2, Orbán 1, Bódi 1, illetve D. Canessa 3, P. Flores 2, Vera 2, Feuchtmann 2, V. Flores 2, Lanos 2, Cajas 1

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×