366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Talmácsi Gábor hetedik lett Jerezben

A hetedik lett Talmácsi Gábor a 250 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Spanyol Nagydíján, Jerezben, míg Tóth Imre, a kategória másik magyar indulója a 16. helyet szerezte meg.

Elsőként a japán Aojama Hirosit intették le a spanyol Alvaro Bautista és az olasz Marco Simoncelli előtt a 26 körös viadalon, amelynek Talmácsi a tizedik, Tóth a 19. pozícióból vághatott neki.

A korábban a 125 köbcentis géposztályban világbajnok Talmácsi az idei vb-sorozat harmadik futamán a rajtnál kissé beragadt, s csak szívós munkával tudott előbbre lépkedni. A 9., majd a 8. helyet viszonylag hamar elfoglalta, sőt a 7.-re is rálelt, kilenc körrel a vége előtt azonban hátracsúszott tizediknek.

Így kezdhetett mindent elölről, de törekvését csak mérsékelt siker övezte, mert féltávnál a 6-8. helyért csatázott, innen előbbre azonban nem tudott jutni, s végül a 7. lett a Jerez de la Frontera-i pályán. Tóth három pozíciót javítva az időmérő edzésen produkálthoz képest 16.-ként zárt.

Az élen hatalmas harcot vívott egymással a mezőnyt maga mögött idejekorán leszakító - Aojama, Bautista, Simoncelli és a spanyol Hector Barbera alkotta - négyes, amelyből a véghajrára ketten, Aojama és Bautista kiváltak, különharcukat az utolsó kanyar jobb vételével a japán nyerte "orrhosszal" a hazai versenyző előtt.Eredmények:

250 kcm:
1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 45:08.805 perc (átlagsebesség: 152.832 km/óra)
2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 45:08.937
3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 45:11.511
...7. TALMÁCSI GÁBOR (Balatonring Team, Aprilia) 45:35.093
...16. TÓTH IMRE (Team Tóth, Aprilia) 46:34.314
A világbajnoki pontverseny állása 3 futam után (még 13 van hátra): 1. Aojama 58 pont, 2. Bautista 54, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 43,...6. Talmácsi 28,...19. Tóth 3

125 kcm:
1. Bradley Smith (brit, Aprilia) 41:49.556 p (átlagsebesség: 145,931 km/ó)
2. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 42:03.080
3. Marc Marquez (spanyol, KTM) 42:03.109
A világbajnoki pontverseny állása 3 futam után (még 13 van hátra): 1. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 37,5 pont, 2. Smith 36,5, 3. Pol Espargaró (spanyol, Derbi) 31,5

MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 45:18.557 p (átlagsebesség 158,141 km/ó)
2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 45:21.257
3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 45:29.064
A világbajnoki pontverseny állása 3 futam után (még 14 van hátra): 1. Rossi 65 pont, 2. Stoner 54, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 41

A következő futamot május 17-én rendezik Le Mans-ban a Francia Nagydíjért.