Infostart.hu
eur:
356.39
usd:
308.46
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Ismét parádéztak az Arsenal tinisztárjai

Egy újabb emlékezetes meccsen van túl az Arsenal az angol labdarúgó Ligakupában. A londoni együttes a másodosztályú Sheffield United 6-0-ás búcsúztatása után ezúttal az élvonalbeli Wigant verte 3-0-ra az Emirates Stadionban.

Az Arsenal kezdőcsapatában Arsene Wenger menedzser szokásához híven ezúttal sem a legjobbak kaptak helyet, hanem a tartalékgárda tehetségei és az első csapat közelében lévő játékosok, mint Song, Djourou és Ramsey.

Az első félidőben a hazaiak néhány perc elteltével futószalagon dolgozták ki és puskázták el helyzeteiket. A Wigan kapusa, Kirkland remekelt, de a szünethez közeledve Simpson lövésével már ő sem tudott mit kezdeni.

A második félidőben Simpson Vela parádés szólója után növelte a londoniak előnyét, majd a mexikói csatár maga is eredményes volt - egy hátvéd szorításában gyönyörűen átemelte a labdát Kirkland felett.

A hajrában Fabianski tolta kapufára a labdát a Wigan legnagyobb helyzete után.

Az Arsenal simán bejutott a Ligakupa negyeddöntőjébe. Nem túlzás azt állítani, hogy nem a kiesés ellen küzdene az Arsenal B a Premier League-ben. (A Wigan a 17. helyen áll a tabellán.) Vela, Simpson, Wilshere, Ramsey és még többen a csapatból biztosan sok örömet szereznek még a londoni klub szurkolóinak.

A bajnoki címvédő Manchester United egy büntetőből szerzett góllal 1-0-ra nyert a vendég QPR ellen. Buzsáky Ákos kezdőként lépett pályára, de a 33. percben sérülés miatt le kellett cserélni.

A manchesteriek nagy fölényben játszottak, de a 11-esig minden helyzetüket kihagyták. A büntetőt a 76. percben Tevez értékesítette.

Címlapról ajánljuk

Európai Bizottság: Magyarország hivatalosan benyújtotta módosított helyreállítási és ellenállóképességi tervét

Miután itthon korrupcióellenes törvénycsomagot nyújtott be a kormány, Brüsszelben is beadta a tervet az uniós pénzek hazahozatalára. Ez olyan beruházásokat is tartalmaz, amelyek olyan ágazatokat támogatnak, mint az energiaipar, a lakhatás, a közlekedés, a vállalkozások. Az EU értékeli a tervet, amit júliusban fogadhatnak el.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×