354.64
0
2024. szeptember 27. péntek Adalbert

Egy "háromhónapos" anyuka is tud teniszversenyt nyerni

Az amerikai Lindsay Davenport első WTA-versenyét nyerte meg kisfia Jagger Jonathan június 10-i (!) születése óta.

Davenport ráadásul nem is középszerű teniszezőt vert meg a Bali Open döntőjében, hiszen a második helyen kiemelt Daniela Hantuchova éppen csak hogy kicsúszott az első tízből az utóbbi hetekben. Jó erőnlétet igénylő, háromjátszmás, szoros meccsen nyert ellene, 6-4, 3-6, 6-2-re.

Az amerikai játékos a torna korábbi szakaszában legyőzte a világranglista harmadik helyezettjét, az első helyen kiemelt Jelena Jankovicsot, s az ötödik helyen kiemelt Eleni Daniilidout is.

A 31 éves Davenport a szülés óta most indult először WTA tornán egyesben, egyébként szűk egy esztendőt hagyott ki, részben sérülése, részben a terhessége miatt. Legutóbb a pekingi versenyen vett részt, még 2006 szeptemberében.

Lindsay Davenport a terhessége alatt még azt nyilatkozta, a szülés után nem tér vissza a pályára, minden idejét a családjának szenteli.

2024.09.27. péntek, 18:00