Infostart.hu
eur:
385.43
usd:
331.79
bux:
125924.46
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Cseh László: "jót tett a kudarc"

Céltudatosabbnak tartja magát Cseh László, a márciusi, melbourne-i világbajnokságra készülő úszó, aki sikeres edzőtáborozáson van túl. A Kőbánya SC versenyzője az InfoRádióban elmondta, jót tett neki a decemberi, helsinki rövidpályás Európa-bajnokságon 400 vegyesen elszenvedett vereség, és most minden erejével két fő számára koncentrál.

Hogyan értékeli a rövidpályás Eb óta eltelt két hónapot?

Sikeresnek tartom, mert most sokkal motiváltabbnak és céltudatosnak érzem magam. Jobban elviselem a terhelést és a fájdalmat, ami az előző három hónapra kevésbé volt elmondható.

Utólag úgy tűnik, hogy jót tett a kudarc az Eb-n?


Utólag úgy tűnik, hogy jót, de azért várjuk meg ezzel a kijelentéssel a világbajnokságot. A felkészülés szempontjából mindenesetre úgy érzem, helyrebillentem.

Milyennek értékeli a külföldi edzőtábort?

Nagyon sikeres edzőtábornak tartom a dél-afrikait. A szállás és az uszoda is tökéletes volt, sőt, már az okozott gondot, hogy túl jó idő volt, így a medence vize túlmelegedett.

Hogyan alakul a további program a melbourne-i világbajnokságig?


Egy kisebb felkészülési versenyen indulok, majd egy nemzetközi viadalon veszek részt Lyonban. Azt követően pedig Balatonfűzfőn edzőtáborozunk egészen az indulásig.

Hiányzott a versenyzés az elmúlt hetekben?

Most annyira még nem hiányzik, bár ha jól mennek az edzések, szeretnék kapni valamilyen visszajelzést a formámról.

Mely számokban indul a vb-n?


Eldőlt, hogy a 200 és a 400 méteres vegyes úszás mellett még 200 méter gyorson indulok, de csak azért, hogy a két fő szám előtt már versenyhangulatba kerüljek, illetve formaellenőrzésnek is megfelelő lesz. Most csak a két vegyes úszó számra fogok koncentrálni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Energiaexport-tilalom lép érvénybe
Kormányinfó

Energiaexport-tilalom lép érvénybe

Ingyenes marad az agrárium öntözővize, 154 ezer forint lesz pontosan a tanárok extra juttatása, a szakképzésieknek is jut, Orbán Viktor bejelentéseket tesz a terrorellenes grémium üléséről a nap folyamán, tilos az energiaexport, bizottság indulna Ukrajnába a kormány és a Mol részvételével, ha tehetné, 250 ezer tonna kőolajat szabadított fel a kormány a stratégiai tartalékból. Gulyás Gergely és Vitályos Eszter friss bejelentései. Percről percre.

Elemző: úgy tűnik, a rezsimváltás elmarad Iránban, de az új vezetés gyengébb lesz

Ha valóban Ali Hamenei fia lesz Irán új legfőbb vezetője, az üzenet lenne a világ felé is, mert Modzstaba Hamenei vélhetően ugyanazt az irányt vinné tovább, mint az apja, ráadásul élvezi a Forradalmi Gárda támogatását is – mondta az InfoRádióban László Dávid. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatóhelyettese szerint az új iráni vezetés kompromisszumokra kényszerül majd, és az sem kizárt, hogy teljesen le kell állítania a nukleáris és a ballisztikus rakéta-programját.
Szaratovot lőtte Ukrajna, Zelenszkij készen áll a béketárgyalásra, de van egy akadály – Orosz-ukrán háborús híreink csütörtökön

Szaratovot lőtte Ukrajna, Zelenszkij készen áll a béketárgyalásra, de van egy akadály – Orosz-ukrán háborús híreink csütörtökön

Előzetes információk szerint három ember megsebesült és több polgári létesítmény megrongálódott egy ukrán dróntámadásban Oroszország Szaratovi területén - közölte Roman Buszargin kormányzó az orosz állami TASZSZ hírügynökség szerint. A Kyiv Independent alapján Volodimir Zelenszkij tegnap esti videóüzenetében elmondta, hogy Ukrajna továbbra is napi szintű kapcsolatban áll az Egyesült Államokkal, az iráni helyzet miatt azonban egyelőre nem érkeztek meg a szükséges jelzések a háromoldalú találkozó összehívásához. Az ukrán elnök hozzátette: amint a biztonsági helyzet és a tágabb politikai környezet ezt lehetővé teszi, azonnal folytatják a diplomáciai munkát, Ukrajna erre készen áll. Szerda éjjel megjelent a magyar kormány friss határozata, miszerint tényfeltáró különítményt küldenének a Barátság vezeték megvizsgálására. Cikkünk folyamantosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×