Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
309.78
bux:
139736.62
2026. június 26. péntek János, Pál

Várhidi: ezeké a fiataloké a jövő

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzte le Székesfehérváron barátságos mérkőzésen Kanada csapatát. Várhidi Péter megbízott szövetségi kapitány szerint érdemes volt lehetőséget adni a fiatal játékosoknak.

Én szentül hiszem, hogy a fiatalok bevetése a jövő útja. A győzelem mellett az a legfontosabb, hogy ezek a fiatalok tényleg tudnak küzdeni - mondta az InfoRádióban a megbízott szövetségi kapitány.

Várhidi Péter hozzátette: ettől az eredménytől nem kell elszédülni, a hibákat is látni kell.

Ennél sokkal több kell ahhoz, hogy ez a csapat valamikor beérjen. Ezek a fiatalok még nem kész játékosok, de egy jövőbeni sikeres válogatotthoz ki kell tartani mellettük - mondta.

A megbízott szövetségi kapitány szerint a szerdán pályára lépett csapat a küzdeni tudásában múlta felül a korábban több Európa-bajnoki selejtezőn elbukott nemzeti tizenegyet.

Várhidi Péter a győztes mérkőzés után elsősorban a csapat védőmunkáját emelte ki.

Arra a kérdésre, hogy az egy mérkőzésre megbízott szövetségi kapitány vállalná-e a csapat további irányítását, Várhidi Péter azt válaszolta: nem ő dönti el, hogy vállalja-e, de véleménye szerint minden edző álma, hogy szövetségi kapitány lehessen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Hack Péter: a kétharmad jogi atombombát jelent az alkotmányozásnál

Kétharmados parlamenti felhatalmazással szinte korlátlanul módosítható az alaptörvény, így ez egyfajta „jogi atombombát” biztosít az ilyen választói felhatalmazást szerző politikai erő számára – mondta Hack Péter jogász, professzor emeritus az InfoRádióban. Szerinte félő, hogy az alkotmányt most lerántják a napi törvények szintjére, és aláássa a jogállamiságot, ha egy mondattal el lehet küldeni egy közjogi méltóságot, mert akkor a jövőben bárki ellen be lehet vetni majd ugyanezt az eszközt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×