Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Schmitt Pál örül a MOB-ban dolgozó politikusoknak

Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság tisztségében megerősített vezetője az InfoRádióban azt mondta, hogy örül a politikusok jelenlétének, hiszen jelentősen növelik a szervezet érdekérvényesítő képességét. A MOB pénteki redndkívüli közgyűlésén 69-en szavatak az elnök visszahívására, 69-en ellenezték Schmitt Pál leváltását, hárman pedig tartózkodtak.

Schmitt Pál úgy fogalmazott: át kell gondolnia, hogy mit csinált jól és mit csinált rosszul. Azonban úgy látja, hogy valószínűleg jó úton jár, hiszen a 2004-es olimpia után immár harmadszor döntöttek úgy, hogy Fidesz-alelnökként és EP-képviselőként is a szervezet élén maradhat.

A MOB elnöke bízik abban, hogy a pénteki eredmény után a jövőben kevesebbet támadják. Schmitt Pál megjegyezte: örül, hogy számos politikus is tagja a szervezetnek, amelynek ezáltal könnyebb képviselnie az érdekeit - akár a kormányban is.

"Nekem semmi problémám a MOB-tag politikusokkal, de elvárom, hogy más se támadjon politikai szerepvállalásom miatt" - mondta Schmitt Pál az InfoRádióban.

"Mindenki tiszta lappal indul"

A sportvezető azt ígérte, hogy minden tag tiszta lappal indul nála, megelőlegezi a bizalmat és kezet nyújt mindenkinek. Schmitt Pál hangsúlyozta, hogy innentől csak a pekingi olimpiára kellene összpontosítaniuk.

Schmitt Pál szerint pénteken sem derült ki, hogy miért vonta kétségbe a tagok egy része érdekérvényesítő képességét, miután Gyenesei István ügyrendi javaslatára több tag már ki sem fejthette álláspontját, egyből a szavazás következett.

A MOB elnöke azt mondta: kéri eddigi bírálóit, hogy személyesen fejtsék ki neki akár írásban, akár szóban észrevételeiket.

Arra a kérdésre, hogy mennyire bírja a sokféle munkát Schmitt Pál úgy válaszolt, hogy bírnia kell a terhet, de a MOB-irodában dolgozók rengeteget segítenek neki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×