Infostart.hu
eur:
379.26
usd:
319.39
bux:
126964.02
2026. február 14. szombat Bálint, Valentin

Schmitt októberben tisztázná a helyzetet

Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke a szervezet tagjaihoz fordult levélben, amelyben október 14-re soron kívüli közgyűlés összehívását kéri. A MOB honlapján olvasható felhívásban Schmitt így fogalmaz: Öntsünk tiszta vizet a pohárba!

A Fidesz alelnöki posztját is betötlő sportvezető emlékeztet arra, hogy a tagság egy része elégedetlen az augusztus 7-i rendkívüli elnökségi ülés után nyilvánosságra hozott állásfoglalással, mivel egymásnak ellentmondó hírek szivárogtak ki arról, lemond-e posztjáról vagy sem.

"Néhányan a megállapodás után is újult aláírásgyűjtésbe kezdtek olyan tartalommal, amelyben már nem az én politikai szerepvállalásom, hanem a társadalmi munkában végzett MOB vezetői munkám mennyisége és minősége lett megkérdőjelezve - ahogyan a mellékelt aláírásgyűjtő ív mutatja - más szóval az érdekérvényesítő képességem.

E mellett már magam sem mehetek el szó nélkül. Most én vagyok az, mint a MOB elnöke, aki kezdeményezi, hogy igenis öntsünk tiszta vizet a pohárba!

A megméretést - ebben a ciklusban immár harmadszor - magamon kívánom kezdeni, de elvárom, hogy azok, akik ezt a káoszt, rendbontást, az elnökségi ülés bojkottálását és a tagság egységének megbontását előidézték, szintén méressék meg magukat" - áll Schmitt Pál levelében.

A MOB elnök azt is kiemeli, hogy a megállapodást, amely a 18 elnökségi tag között köttetett, nem ő szegte meg.

"Korábban a december 9-i MOB közgyűlést jelöltem a személyemre vonatkozó döntés meghozatalának időpontjára. Tettem azt azért, mert december 9-én már lehet látni a költségvetés fő összegeit, amelynek eddig példátlanul alacsony voltát néhányan az én MOB elnöki jelenlétemmel kötötték össze. Ezt természetesen nem vagyok hajlandó felvállalni, de ahhoz, hogy valóban tisztán lássunk, tiszta lappal kell induljunk.

Helyre kell állítsuk a megbontott egységet és a közös hitet, akaratot az olimpiai eszme mellett" - olvasható a MOB-tagoknak megküldött levélben.

Július 12-én aláírásgyűjtés kezdődött Schmitt Pál leváltása érdekében, majd augusztus 7-én rendkívüli elnökségi ülést tartott a MOB, hogy tisztázza a kialakult helyzetet.

Ezután a tagok egy része rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte szeptember 2-ára, most pedig a MOB-elnök maga kéri ezt október 14-re. A rendkívüli közgyűlés összehívásához legalább 55 tag aláírása szükséges.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

Orbán Viktor az évértékelőn: 2026 a győzelem éve lesz

A huszonnyolcadik évértékelő beszédét tartotta Orbán Viktor miniszterelnök a Várkert Bazárban. A szuverenitás nemzeti érdekünk, és mi soha nem engedjük meg, hogy elvegyék a vétójogunkat – mondta. A miniszterelnök szerint „a Brüsszel–nagytőke–Tisza koalíció” háborúba akarja vinni az országot, hogy elvegyék az emberek pénzét. Amíg nemzeti kormány van, nem, nem és nem: nem küldünk fegyvereket, nem küldünk pénzt, és nem vihetik el a fiataljainkat a háborúba – mondta Orbán Viktor, aki szerint a 2026-os a győzelem éve lesz: a családoké, a fiataloké, Magyarországé és a Fidesz–KDNP-é.

Élesen üzenget egymásnak Volodimir Zelenszkíj és Orbán Viktor

A vita a müncheni biztonságpolitikai konferencián Magyarország, Ukrajna és Európa jövőjéről szól, nem pedig "rólad vagy rólam" - írta Orbán Viktor miniszterelnök Volodimir Zelenszkijnek szombaton az X-en, reagálva az ukrán elnök több müncheni kijelentésére.
inforadio
ARÉNA
2026.02.16. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Amikor a mérnökök totálisan elszúrták: íme a történelem legrosszabb fegyverei - Van, amit még elsütni is fájdalmas

Amikor a mérnökök totálisan elszúrták: íme a történelem legrosszabb fegyverei - Van, amit még elsütni is fájdalmas

Szemben az olyan bonyolultabb haditechnikai termékekkel, mint a harckocsik, vagy a katonai repülőgépek, a kézifegyverek piacán aránylag könnyen megjelenhetnek olyan eszközök, amelyeknek még jóindulattal sem lenne ott semmi keresnivalója. A magyarázat egyszerű: míg egy működőképes tankot sem kifejleszteni, sem legyártani, sem pedig megvásárolni nem igazán lehet a civil piacon, addig a kisebb lőfegyverek esetében nyugodtan meg lehet próbálkozni „egyedi” dizájnokkal, legfeljebb csúnya bukta lesz az eredmény. Ezek közül a fegyverek közül szedtünk most össze négyet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×