Infostart.hu
eur:
355.84
usd:
312.76
bux:
139468.07
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Pelé és Maradona együtt lép pályára

Százhetven világbajnok labdarúgó is felvonul a 18. labdarúgó-világbajnokság pénteki müncheni nyitómérkőzése előtt. Többek között a brazil Pelé és az argentin Diego Maradona is megígérte részvételét.

A nyitómérkőzés előtt teljes létszámban jelen lesz az 1974-ben világbajnokságot nyert nyugatnémet válogatott, míg az 1990-ben Rómában diadalmaskodó német együttesből csak Thomas Hassler fog hiányozni.

A Világkupát Pelé és a német sztármanöken, Claudia Schiffer hozza be az arénába. Münchenben fél órás nyitóünnepséget terveznek, amely félig-meddig helyettesíti a Berlinbe szánt nagyszabású gálát.

A 20 millió euró költségvetésű berlini programot a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség januárban arra hivatkozva mondta le, hogy kímélni kell a stadion gyepét.

A világbajnokságot Horst Köhler német államfő nyitja meg.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Szakértő: Vucic elnök valahogy vissza fog térni Szerbiában, a helyzet nem lesz kevésbé feszült a lemondásával

Aleksandar Vucic szerb elnök a hétvégén egy belgrádi rendezvényen bejelentette, hogy néhány héten belül lemond – de ezzel nem tűnik el a politikából, épp ellenkezőleg: valószínűleg miniszterelnökként akarja majd tovább irányítani a folyamatokat az országban, ahol másfél éve folyamatosak a tüntetések. Zsivity Tímea szakértő segített értelmezni a helyzetet az InfoRádióban.

Lecsaptak a durva viharok, itt a figyelmeztetés is – videók, képek

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét – közölte a katasztrófavédelem a honlapján. A lakossági képek, videók tanúsága szerint hatalmas esőkkel, jégveréssel, légzuhataggal érkezett a lehűlés.
inforadio
ARÉNA
2026.07.02. csütörtök, 18:00
Vasas Gábor
a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet főigazgatója
Új történelmi csúcson járt az OTP!

Új történelmi csúcson járt az OTP!

Az ázsiai tőzsdéken többnyire pluszos kereskedést láthattunk ma reggel, ezt követően viszont Európában mérsékelt esés bontakozott ki, és az amerikai indexek is csökkenésekkel zártak, pedig a Dow még csúcsot is döntött napközben. A magyar tőzsde a délelőtti emelkedést követően lefordult a nap második felében, de az OTP ma is új történelmi csúcsra ment. A dollár elmúlt napokban látott erősödésének hatására erős nyomás alá kerültek a nemesfémek is, az esés pedig szerdán reggel is folytatódott, napközben azonban látványos fordulat figyelhető meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×