Infostart.hu
eur:
354.86
usd:
305.19
bux:
135997.44
2026. június 3. szerda Klotild
LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 01: A wand is raised above the crowds during Back To Hogwarts Day 2023 on September 01, 2023 in London, England. (Photo by Joe Maher/Getty Images)
Nyitókép: Joe Maher/Getty Images

Izgalmas dolgok derültek ki a Harry Potter-sorozatról

Jövő nyáron kezdik forgatni a Warner Bros. londoni stúdiójában a Harry Potter-regényfolyamból készülő új sorozatot az HBO produkciójában.

„Varázspálcákat készenlétbe” – írta csütörtökön a Max, a Warner Bros. streamingszolgáltatása az X közösségi platformon a forgatás helyszínét és időpontját bejelentve.

A J. K. Rowling regényeiből születő HBO-sorozatban teljesen új szereplőgárdával találkoznak majd a nézők. A szeptemberben meghirdetett szereplőválogatásra mintegy 32 ezer brit és ír gyerek jelentkezett. Az új sorozat főhőseit alakító gyerekek nevét azonban csak később hozzák nyilvánosságra.

A Warner Bros. filmstúdióban készült Harry Potter-filmek főszerepeit annak idején Daniel Radcliffe, Emma Watson és Rupert Grint játszotta. Az HBO Max 2022-ben sugározta a filmsorozat 20. évfordulója alkalmából összegyűlt színészekkel készült műsorát.

A Max 2023-ban, amikor az új sorozatot bejelentette, azt ígérte, hogy az „hű adaptációja lesz az ikonikus könyveknek”.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

A jövő háborúit sem csak gépekkel vívják majd, mindig szükség lesz emberi erőre a harctéren – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a biztonság- és védelempolitikai szakértő. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ugyanakkor az utóbbi időben a legígéretesebb fejlesztések a counter drónokat, vagyis a védelmi, drónelhárító rendszereket érintették.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×