Infostart.hu
eur:
359.91
usd:
315.93
bux:
144840.54
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Nyitókép: Pixabay.com

Szeptember végén kezdődik a Balaton Wine&Gourmet

Szeptember 29. és október 2. között rendezik meg a Balaton Wine&Gourmet rendezvénysorozatot Veszprémben, a Séd-patak völgyében a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program kiemelkedő gasztronómiai eseményeként.

A négynapos programon a régió legjobb éttermei és borászatai mutatkoznak be. A közönségprogramok mellett szakmai workshopok, mesterkurzusok, valamint két vendégország, Japán és Spanyolország kulináris különlegességei várják a Veszprémvölgybe látogatókat.

A Balaton Wine&Gourmet a régió egyetlen olyan borászati fesztiválja lesz, ahol mind a hat balatoni borvidék és az összes borászati irányzat - azaz a hagyományos, az újhullámos, a biodinamikus és a natúrbor - egyszerre jelenik meg - hangsúlyozták a közleményben.

A helyi és az ország más részeiről érkező résztvevők mellett minden évben a konyhaművészet és az italok világában nagyhatalomnak számító nemzetek is meghívást kapnak majd a rendezvényre. Idén elsőként Spanyolország és Japán konyhája és italkultúrája mutatkozik be Veszprémben.

A közlemény szerint az EKF-program által támogatott Balaton Wine&Gourmet a gazdag közönségprogramok - nagyszínpadi látványbemutatók, vezetett kóstolók és minőségi kiállítók - mellett szakmai programokat, hazai és külföldi szakemberek, Michelin-csillagos séfek, valamint meghívott szakértők közreműködésével tartott workshopokat, mesterkurzusokat is kínál.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt a parlamentben: be fogjuk mutatni a teljes orbáni örökséget
cikkünk frissül

Magyar Péter napirend előtt a parlamentben: be fogjuk mutatni a teljes orbáni örökséget

Három pillérre, a gyógyszeráfára, a tűzifaáfára és az iskolakezdési támogatásra alapozta Magyar Péter hétfői napirend előtti felszólalását, amelyen beszámolt 70 napos kormányzásának eddigi egyéb eredményeiről is. Értékelte a tusnádfürdői Orbán Viktor-beszédet is. „Kedves fideszesek, KDNP-sek, be lehet fejezni a nem voltam ott, nem tudtam semmiről-turnét” – mondta.

Felmérhetetlen mennyiségű robbanóeszközt rejt még a Duna

A Margit hídnál talált robbanószerkezet nem taposóakna, hanem egy második világháborús német tüzérségi gránát hüvelye volt – árulta el az InfoRádióban Czető Roland. Még rengeteg felfedezetlen szerkezet lapulhat a folyóvizek közelében az alacsony vízállás miatt, ezért fokozott óvatosságra hív fel.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök kedden a Fehér Házban fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - erősítették meg az ABC News-nak. Zelenszkij a héten Lindsey Graham néhai dél-karolinai republikánus szenátor temetésére utazik Washingtonba. Vlagyimir Putyin orosz elnök mindeközben kijelentette, Ukrajna egysége megrendült, mivel "mindenki összeveszett a másikkal", Kijev pedig "előbb-utóbb elveszíti a nyugati területeit". Putyin szerint "ami korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartozott, előbb vagy utóbb, nem holnap, talán nem holnapután - egy, két, tíz, tizenöt év múlva -, de történelmi értelemben minden a helyére kerül". Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×