Infostart.hu
eur:
384.28
usd:
330.07
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér

Meghalt Bojtár Endre

77 éves korában elhunyt Bojtár Endre Széchenyi-díjas irodalomtörténész, műfordító, a 2000 folyóirat és temérdek kötet szerkesztője.

Bojtár Endre 1940-ben született Budapesten, 1963-ban diplomázott az ELTE Bölcsészettudományi Karának orosz-cseh szakán. 1963-tól a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetének munkatársa, 1967–1971 között a Helikon című folyóirat főmunkatársa volt. 1986-tól a Közép- és Kelet-európai Irodalmak Osztályának osztályvezetőjeként, 1989-től a 2000 című folyóirat egyik szerkesztőjeként dolgozott. 1991–1994 között a CEU Comparative Literature programjának az igazgatója volt - írta a 24.hu.

Megkapta A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét, a József Attila-díjat és a Palládium díj különdíját is. 

Címlapról ajánljuk
Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

Szakértő: az iráni háború miatt Törökország, Európa „kapuőre” hatalmas migrációs hullámra számít

A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban arról beszélt, hogy a török államvezetés egy, a szíriai polgárháború okozta migrációs hullámnál is nagyobbtól tart az iráni háború miatt. Ennek kezelésében egyedül az Európai Unió lehetne partner, de az előző megállapodás is törékenynek bizonyult.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
Erőre kaptak a tőzsdék: rali van Európában, az USA is emelkedik

Erőre kaptak a tőzsdék: rali van Európában, az USA is emelkedik

Eladási hullám söpört végig a tőzsdéken az elmúlt napokban, miután a közel-keleti háború már 5. napja tart, és ugyan eleinte csak az USA és Izrael mért csapást Iránra, a konfliktus már vagy egy tucat országra kiterjed. A befektetők részben az olajárak elszállása, és az ezek által generált inflációs- és növekedési kockázatok miatt aggódnak, miután Irán lezártnak nyilvánította a világgazdasági szempontból kulcsfontosságú Hormuzi-szorosot. Közben a tőzsdék folyamatosan estek, tegnap lefordultak az hét elején még relatíve jól teljesítő amerikai tőzsdék, majd Ázsiában is folytatódott a lejtmenet, különösen dél-koreai piac kapott nagy ütést, több mint 10 százalékosat, ami miatt fel is kellett függeszteni a kereskedést. Európa ehhez képest már jobban néz ki, emelkedéssel zártak a vezető indexek, ami az elmúlt napokban látott masszív eséshez képest érdemi hangulatjavulást jelent. A magyar piac is visszapattant az OTP vezetésével.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×