Infostart.hu
eur:
385.04
usd:
328.69
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Május 30-ig lehet pályázni a Campus Hungary ösztöndíjakra

Május 30-ig lehet pályázni a Balassi Intézet által hatodik alkalommal meghirdetett Campus Hungary ösztöndíjakra. A juttatások összege 15 százalékkal nőtt a korábbiakhoz képest.

Az intézet tájékoztatása szerint az ösztöndíjakra bármely akkreditált konvergenciarégióban (Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl és Dél-Dunántúl) működő felsőoktatási intézmény hallgatója pályázhat. Feltétel még az aktív hallgatói jogviszony - kivéve PhD-hallgatók és szakmai gyakorlatra pályázók -, már elvégzett két félév, a pályázáskor megjelölt munkanyelv középszintű ismerete, a küldő és fogadó intézménye támogatása. A hallgatónak emellett beszámolót kell készítenie a tanulmányútjáról.

A pályázatok elbírálásakor előnyt élveznek azok, akik OTDK helyezettek, műszaki vagy természettudományi területen folytatják tanulmányaikat, illetve tevékenységük kreditelismeréssel jár. A hallgatók féléves részképzésen, szakmai gyakorlaton, rövid és csoportos tanulmányúton vehetnek részt.

A hallgatók az eddiginél 15 százalékkal magasabb ösztöndíjban részesülnek. Míg korábban például a féléves részképzés vagy szakmai gyakorlat esetében maximum havi 217 ezer forint volt az ösztöndíj összege, addig az új meghirdetésnél már maximum 250 ezer forintra emelkedik a támogatás. Hasonló arányban nő a rövid és csoportos tanulmányutakra pályázók ösztöndíja is.

Emellett a program a konvergenciarégiókban működő felsőoktatási intézmények munkatársai, többek között oktatók, kutatók és adminisztratív dolgozók számára is hirdet Campus Hungary ösztöndíjakat rövid és hosszú tanulmányútra. A pályázatokat szintén május 30-ig lehet benyújtani.

A Campus Hungary az egyedüli mobilitási program Magyarországon, amelynek keretében bármely tudományterületről a világ összes országába lehet pályázni. Eddig 87 országba nyertek el ösztöndíjat a hallgatók, 27 százalékuk doktori képzésben vesz részt, 46 százalékuk külföldi tanulmányútja kreditelismeréssel jár, 16 százalékuk pedig OTDK helyezett. A Balassi Intézet 2012 ősze óta öt lezárt pályázati szakasznak köszönhetően csaknem hétezer hallgatónak biztosított ösztöndíjat, ezzel sikerült megduplázni a hallgatói mobilitást. A program az Európai Unió támogatásával valósul meg.

Bővebb információ a www.campushungary.hu oldalon található.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×