Infostart.hu
eur:
385.03
usd:
331.47
bux:
121780.75
2026. január 16. péntek Gusztáv
Isztambul, 2018. október 13.Szaúdi zászló leng a szögesdrótkerítés mögött Szaúd-Arábia törökországi konzulátusának tetején Isztambulban 2018. október 13-án. Dzsamál Hasogdzsi szaúdi ellenzéki újságírónak október 2-án nyoma veszett, miután felkereste hazája isztambuli főkonzulátusát, mert szüksége volt szaúdi dokumentumokra, hogy házasságot köthessen. (MTI/AP/Pétrosz Jannakurisz)
Nyitókép: MTI/AP/Pétrosz Jannakurisz

Felgyorsította a kivégzéseket Szaúd-Arábia

Az utóbbi három napban 17 halálraítéltet - köztük külföldi állampolgárokat - végeztek ki kábítószer-kereskedelemért, illetve terrorizmusért.

Szaúd-Arábiában az utóbbi három napban 17 halálraítéltet - köztük külföldi állampolgárokat - végeztek ki kábítószer-kereskedelemért, illetve terrorizmusért - jelentette hétfőn az AFP hírügynökség szaúdi hivatalos igazságügyi közlések összesítése alapján.

Szombaton és vasárnap 15 embert végeztek ki kábítószer-kereskedelem miatt, akik egy kivételével valamennyien külföldi állampolgárok voltak. Hétfőn két szaúdin hajtottak végre halálos ítéletet terrorizmusért.

Szaúd-Arábiában az utóbbi években jelentősen megnőtt a halálos ítéletek végrehajtásának száma, mert Rijád 2022 végén, egy csaknem hároméves moratóriumot megszakítva újraindította a kábítószerrel kapcsolatos ügyekben elrendelt kivégzéseket. Az ország vezetése 2023 elején indított "drogellenes háborút", arra hivatkozva, hogy nőtt a kábítószerek, főleg a kaptagon fogyasztása.

Az AFP összesítése szerint 2022-ben 19, 2023-ban kettő, 2024-ben pedig 117 embert végeztek ki a királyságban kábítószer-kereskedelem miatt. A 2025-ös adatok pedig azt mutatják, hogy az év eleje óta 239 kivégzés történt, amelyek közül 161-et hajtottak végre kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyekben. A kivégzett emberek közül 136 volt külföldi állampolgár, akik közül 125-re kábítószer-kereskedelem miatt szabtak ki halálos ítéletet.

Címlapról ajánljuk
Donald Trumpot lebeszélték az Irán elleni csapásról – legalábbis egy időre

Tudósítónktól
Donald Trumpot lebeszélték az Irán elleni csapásról – legalábbis egy időre

Egyes értesülések szerint az utolsó pillanatban beszélték le Donald Trumpot az Irán elleni csapásról, katonai források viszont arra utalnak, hogy az amerikai haderő a karibi missziója miatt nem rendelkezik elegendő eszközzel a Közel-Keleten. A Pentagon mindenesetre most repülőgép-hordozót indít a térségbe.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×