Infostart.hu
eur:
379.98
usd:
324.96
bux:
126534.75
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: Unsplash.com

Halálos tigristámadás történt Jeruzsálemben

Tigris ölt meg egy gondozót a jeruzsálemi Bibliai Állatkertben – erősítették meg az állatkert vezetői pénteken.

A 26 éves férfi súlyosan megsérült munkája végzése közben, és kórházba szállítása után röviddel meghalt.

Az állatkert szerint a tigris egyelőre ismeretlen okból kitört a ketrecéből arra a helyre, amely biztonságos területnek számít a dolgozók számára. Egyetlen látogató sem volt veszélyben – hangsúlyozta az állatkert.

Az állatkertet az incidens miatt vasárnapig bezárták – írta a vezetőség az intézmény hivatalos Facebook-oldalán.

Az 1928-ban alapított Bibliai Állatkert számos, a Bibliában szereplő állatot – medvét, oroszlánt, farkast, antilopot, kígyót és keselyűt – tart.

Ezenkívül a Bibliában nem említett állatokat – zsiráfokat és tigriseket – is tartanak itt, és az állatkert kiveszi a részét a veszélyeztetett fajok megóvásából is.

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×