Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.83
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Nyitókép: Gary Todd/Wikimedia Commons

Szeretőket tartott, sikkasztott? A világhírű Saolin-templom apátját megfosztották vallási státuszától

„Hitvány cselekedetei súlyosan rontják a buddhista közösség jó hírét és aláássák a szerzetesekről kialakult képet” – indokolta döntését a Kínai Buddhista Szövetség.

Megfosztották papi státuszától Kínában a világhírű Saolin-templom apátját sikkasztás és erkölcstelen életvitel gyanúja miatt. A Kínai Buddhista Szövetség közlése szerint az 59 éves Si Jung-hszin ellen vizsgálat folyik projektekre szánt pénzek és templomi vagyon elsikkasztása miatt, továbbá vádolják a buddhista előírások súlyos megsértésével is, köztük azzal, hogy hosszú ideje „helytelen viszonyt” tart fenn több nővel és legalább egy törvénytelen gyermek apja.

Az apát „hitvány cselekedetei súlyosan rontják a buddhista közösség jó hírét és aláássák a szerzetesekről kialakult képet” – indokolta döntését a szövetség, amely szilárd támogatásáról biztosítja azt, hogy az ügyet a törvényekkel összhangban vizsgálják ki. A hírek szerint több szerv közös nyomozást folytat, amelynek eredményeit a későbbiekben hozzák nyilvánosságra.

A közép-kínai Honan tartományban található, 495-ben alapított Saolin-templom hírneve már túllépett a vallási intézmény keretein. A templom az ősi kínai harcművészetről, a kungfu kultúrájáról is híres, amelyre számos film és tévésorozat utal, köztük A Saolin-templom című 1982-es film, amelynek főszereplője a harcművészet szupersztárja, Jet Li.

A helyi média szerint Si Jung-hszin, akinek eredeti neve Liu Jing-cseng, már korábban is vádakkal szembesült, többek között azzal, hogy több gyermek apja és pénzt sikkasztott. Akkor egy időre eltűnt a nyilvánosság elől, és végül a tartományi hatóságok által folytatott nyomozás 2016-ban minden vád alól felmentette.

Si Jung-hszin 1981-ben lépett be a Saolin-templomba, és 1999-ben lett a templom apátja a templom honlapja szerint. A Hszinhua állami hírügynökség 2015-ben arról számolt be, hogy Si Jung-hszint „vezérigazgató szerzetesként” ismerték, és kritika érte azért, mert világméretű üzletet csinált a kungfuelőadások és -termékek eladásából.

Vasárnap kora reggel a kínai helyi média azt írta, hogy a hatóságok hamisnak minősítették azt az online hírt, miszerint Si Jung-hszit a hatóságok elfogták, miközben több szeretőjével és mintegy 20 gyermekével az Egyesült Államokba próbált menekülni.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×