Infostart.hu
eur:
383.35
usd:
327.63
bux:
0
2026. január 5. hétfő Simon
futás atlétika
Nyitókép: John Lamb/Getty Images

114 éves korában közúti balesetben halt meg

A "turbános tornádóként" ismert, 101 évesen még hosszú távú versenyt futó Faudzsa Szing.

Közúti balesetben, 114 évesen meghalt a "turbános tornádóként" ismert, 101 évesen még hosszú távú versenyt futó Faudzsa Szing az észak-indiai Pandzsáb államban - közölte a Hindustan Times című helyi angol nyelvű lap a helyi kormányzóságot idézve hétfőn.

"Szívszorongató megtudni, hogy ma, egy tragikus közúti balesetben meghalt" - mondta Gulab Csand Kataria helyi kormányzó. "Még 114 éves korában is megihlette a nemzedékeket erejével és eltökéltségével" - fűzte hozzá.

A tájékoztatás szerint Szinget egy jármű ütötte el falujában, s az orvosok erőfeszítéseinek dacára helyi idő szerint hétfőn este hunyt el kórházban.

Szing 1911. április 1-én született. Önéletrajza szerint 5 éves koráig nem tudott járni. Az 1990-es években Nagy-Britanniába költözött az egyik fiához, és akkor kezdett el - 89 éves korában - komolyan a futással foglalkozni, számos nemzetközi futóversenyen is részt véve saját korosztályában. Indiában és nemzetközi téren is hamarosan "turbános tornádóként" vált ismertté, a maratont kilencszer futotta le, korosztályában máig ő tartja a maratoni futás világcsúcsát.

2013-ban, 101 évesen még részt vett a hongkongi hosszú távú futóversenyen. A 10 kilométeres távot 1 óra 32 perc és 28 másodperc alatt tette meg. Ezt követően bejelentette, hogy visszavonul a sport világából.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump: ha nem teszi azt, ami helyes, valószínűleg nagyobb árat fog fizetni, mint Maduro

Donald Trump: ha nem teszi azt, ami helyes, valószínűleg nagyobb árat fog fizetni, mint Maduro

A szombati amerikai rajtaütésben megölték Nicolás Maduro venezuelai elnök biztonsági csapatának többségét. Kiderült, kit támogat a hadsereg Venezuelában.

Kőhalmi Zoltán: a humor egy robbanó bomba

A saját humora, ízlése vagy ízléstelensége vezeti, és nem tudja elképzelni, hogy kifogyjon az ötletekből – mondta az InfoRádióban Kőhalmi Zoltán, aki alapvetően mindig is humoristának tartotta magát, illetve sokáig olyan írónak, aki éppen nem ír. Szerinte a színpadon az a humorista feladata, hogy minél kevesebb szóval jusson el a poénig, ami akkor működik igazán, ha a közönség érti, amiről beszél. Napjaink egyik legnépszerűbb magyar humoristája az új könyvéről, a stand-up comedy magyarországi indulásáról, a szakma szépségeiről és nehézségeiről, valamint a humoristák új generációjáról is beszélt az InfoRádióban.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×