Infostart.hu
eur:
393.38
usd:
340.69
bux:
122107.32
2026. március 23. hétfő Emőke
starship spacex 2025. 01. 16.
Nyitókép: X/SpaceX

Felrobbant a SpaceX Starship űrrakétája egy texasi teszten

A SpaceX óriási Starship-űrrakétája a szerdán éjszaka Texasban végzett teszten felrobban - közölték csütörtökön a helyi hatóságok.

Elon Musk SpaceX űrvállalatának közlése szerint a kilövőállásban álló Starshipnél "jelentős anomáliát tapasztaltak" este 11 óra körül, miközben az űrrakéta a tizedik repülési tesztre készült a vállalat texasi Starbase űrállomásán.

A felbocsátás környékét biztosították, és "a személyzet minden tagja biztonságban van" - írták a robbanás az X-en.

A vállalat a közleményben hangsúlyozta, hogy a környező lakott területek nem voltak veszélyben, és arra kérték az embereket, hogy ne próbálják megközelíteni a helyszínt.

A SpaceX közlése szerint együttműködik a helyi hatóságokkal a robbanás miatti vizsgálatban.

A 123 méter magas Starship rakétarendszert 2023 áprilisa óta tesztelik, a legutóbbi kilencedik tesztet május 27-én hajtották végre, a rakéta akkor feljutott az űrbe, de a visszatéréskor felrobbant.

Címlapról ajánljuk
Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Már több mint húsz ország, többségében NATO-tagországok csatlakoztak a Hormuzi-szoros hajózási biztonságának érdekében szükséges lépések kidolgozásához Donald Trump amerikai elnök sürgetésének hatására - közölte Mark Rutte, a NATO-főtitkára vasárnap amerikai médiumoknak adott interjúkban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×