Infostart.hu
eur:
362.69
usd:
318.34
bux:
145080.86
2026. július 29. szerda Flóra, Márta
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök sajtóértekezletet tart Kijevben 2025. február 26-án, az Ukrajna elleni orosz háború alatt.
Nyitókép: MTI/EPA

Volodimir Zelenszkij "már tudja", mi lesz Vlagyimir Putyin válasza Donald Trumpnak

"Putyin nyilvánvalóan fél megmondani egyenesen (Donald) Trump (amerikai) elnöknek, hogy a háború folytatását akarja, hogy továbbra is ukránokat akar gyilkolni" - mondta az ukrán elnök a Telegram csatornáján közzétett videóüzenetében.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtök este "előre megjósolhatónak és manipulatívnak" nevezte Vlagyimir Putyin orosz elnöknek a tűzszünetről aznap mondott szavait, aki szerinte valójában elutasítani készül a javaslatot.

"Putyin nyilvánvalóan fél megmondani egyenesen (Donald) Trump (amerikai) elnöknek, hogy a háború folytatását akarja, hogy továbbra is ukránokat akar gyilkolni" - mondta az ukrán elnök a Telegram csatornáján közzétett videóüzenetében.

"Moszkvában azért kényszerítik ki a fegyverszünet kapcsán az előfeltételeket, hogy egyáltalán soha semmi se történjék, vagy minél tovább ne történjék semmi. Putyin ezt gyakran teszi, nem mond egyenesen nemet, hanem ímmel-ámmal csinálja a dolgokat, és ésszerű megoldásokat lehetetlenné tesz. Ezt már más orosz manipulációknál láttuk" - mondta Volodimir Zelenszkij.

"Volt egy amerikai javaslat a feltétel nélküli tűzszünet életbe léptetésére a levegőben, a tengeren és a frontvonalakon. Mi, ukránok elfogadtuk ezt a javaslatot. Az amerikai féltől azt hallottuk, hogy készek megszervezni a tűzszünet ellenőrzését. A tűzszünet ellenőrzését Amerika és Európa lehetőségeivel meg lehet oldani" - tette hozzá.

Zelenszkij szerint a tűzszünet alkalmat ad arra, hogy "előkészítsenek a hosszú távú biztonsággal és egy valós, megbízható békével kapcsolatos valamennyi kérdésre adandó választ és letegyék az asztalra a háború lezárásával kapcsolatos tervet".

Vlagyimir Putyin Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnökkel tartott csütörtöki moszkvai sajtótájékoztatóján az Egyesült Államok által benyújtott és Ukrajna által elfogadott tűzszüneti javaslat kapcsán kijelentette, hogy elvben támogatják a tűzszünetet, de számos kérdés még válaszra vár és további tárgyalást igényel, többek között Donald Trump amerikai elnökkel.

Címlapról ajánljuk
Somkuti Bálint: Netanjahu győzködi Trumpot

Somkuti Bálint: Netanjahu győzködi Trumpot

Donald Trump amerikai elnök beleegyezett abba, hogy gyártási engedélyt adjon Ukrajnának a Patriot légvédelmi rakétákra – közölte washingtoni tárgyalásuk után Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Fox News hírtelevízióban. Az InfoRádió Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértőt kérdezte az ukrán elnök és az izraeli kormányfő washingtoni látogatásáról.

Magyar Péter harmadszor került konfliktusba a Ház tiszás vezetésével

Kétszer rászóltak Magyar Péterre, egyszer pedig, a rendszerváltás óta példátlan módon, megvonták tőle a szót.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Kilőtt az olajár Donald Trump bejelentésére

Kilőtt az olajár Donald Trump bejelentésére

Komoly eladási hullám söpört végig szerda reggel az ázsiai tőzsdéken, miután ismét felerősödtek az AI-részvények magas értékeltségével és a technológiai cégek elszálló beruházásaival kapcsolatos aggodalmak. Európában ezzel szemben pozitív elmozdulásokkal indult a nap, délelőtt azonban itt is megérkezett a lefordulás, délutánra pedig iránykeresés alakult ki. Eközben a befektetők a ma este érkező Microsoft- és Meta-jelentésekre, valamint a Fed kamatdöntésére várnak. A közel-keleti feszültségek újbóli kiéleződése miatt közben ismét kilőtt az olaj ára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×