Infostart.hu
eur:
354.45
usd:
304.19
bux:
131908.26
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil
Underwater fiber-optic cable on ocean floor.
Nyitókép: Getty Images / imaginima

Nincsenek igazán biztonságban a balti tengerfenéki kábelek

A svéd hatóságoknak újabb ügyben kell nyomozniuk.

A svéd hatóságok vizsgálatot indítottak egy újabb balti-tengeri kábel megrongálódása ügyében - jelentette be Ulf Kristersson svéd kormányfő pénteken az X közösségi oldalon.

Sajtójelentésekből értesültek arról, hogy újabb tengerfenéki kábel rongálódhatott meg, a helyi hatóságok már vizsgálódnak, és folyamatosan tájékoztatják a kormányt - közölte Kristersson.

A svéd parti őrség azt közölte, hogy a feltételezett rongálódás Svédország kizárólagos gazdasági övezetében történt, Gotland szigetétől keletre.

Az utóbbi hónapokban több kommunikációs és áramvezeték is megrongálódott a Balti-tengerben, számos esetben szabotázs gyanújával indítottak vizsgálatot a hatóságok. A kábelszakadások pontos okát máig nem tudták tisztázni, de feltételezések szerint elhaladó hajók horgonya rongálhatta meg a vezetékeket szándékosan vagy véletlenül.

Címlapról ajánljuk
Tisza-kormány: megjött Magyar Péter első bejelentése Brüsszelből

Tisza-kormány: megjött Magyar Péter első bejelentése Brüsszelből

Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelbe utazott, ahol a NATO-főtitkárral, a belga kormányfővel és az Európai Bizottság elnökével, utóbbival az uniós források lehívásáról is tárgyal. A miniszterelnök első kint töltött órái után eldőlt: Magyarország csatlakozik az Európai Ügyészséghez. A kormány eközben számos gyors intézkedést jelentett be: moratóriumot a harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatására, a kórházi fertőzési adatok nyilvánosságra hozatalát és a Klebelsberg Központ átalakítását. Az egészségügyi miniszter strukturális összeomlásról beszélt, 500 milliárd forint pluszforrást ígért az ágazatnak, az oktatási tárca pedig a pedagógusok adminisztrációs terheinek csökkentésébe kezd. A parlament visszavonta a Nemzetközi Büntetőbíróságból való kilépést, parlamenti vizsgálóbizottságok alakultak, az adóhatóság pedig házkutatást tartott a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél, ahol nagy mennyiségű ledarált iratot találtak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×