Az összesített közvélemény-kutatások állását közlő Sky News szerint a demokrata Kamala Harris népszerűsége az utóbbi napokban egy kicsit megugrott, és 0,8 százalékponttal vezet a republikánus Donald Trump előtt. Ennek oka néhány, az alelnökre nézve kedvező kutatás, beleértve azt a meglepő iowai eredményt, amely szerint vezeti a kedveltségi listát az államban, melyet Trump a korábbi két választáson biztos előnnyel megszerzett.
Az alábbi adatok szerint Kamala Harris országosan átlagosan 1,3 százalékkal vezet Donald Trump előtt a közvélemény-kutatásokban.
A szakértők a mostani elnökválasztási versenyt 2000 óta a legszorosabbnak tartják.
Kulcsfontosságúak lesznek természetesen a billegő államok eredményei. Ezek közül négyben mérnek nagyobb népszerűséget Harrisnek (Pennsylvania, Michigan, Wisconsinn, Nevada) és háromban vezet Trump (Georgia, Észak-Karolina, Arizona).
A Sky News szerint a demokrata jelölt akkor lehet elnök, ha megnyer minden olyan billegő államot, ahol most is vezet, és még az egyiket abból a kettőből, ahol egy százaléknál kisebb előnnyel vezet (Pennsylvania, Wisconsin). Trumpnak akkor van esélye, ha megnyeri mindkét "szoros állású" államot, és azt a kettőt is, ahol nagyobb előnnyel vezet (Georgia, Arizona).
Amint arról Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában, nem is a szavazatszámok, hanem az elektori helyek fognak dönteni. A speciális választási rendszer révén "ötször fordult elő eddig az amerikai történelemben, hogy nem az nyert, aki a legtöbb szavazatot kapta országosan. Ugyanis az alkotmány leszögezi, hogy nem közvetlenül választják az elnököt, hanem az államok által kiválasztott elektorok választják meg."