Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Használt nyári gumi (b) és új téli gumi egy autószervizben Pécsen 2019. október 29-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

November 1-től euró ezrekben mérik a büntetést a hanyag autósoknak Ausztriában

A télies útviszonyok miatt aki nem megfelelő gumiabroncsot használ, akár 10 000 eurós bírságot is kaphat.

A téli gumiknak legalább négy milliméteres profilmélységgel kell rendelkezniük – minél mélyebb a profil, annál jobb a tapadás - írja az autoszektor.hu osztrák tájékoztatás alapján.

Teljesen mindegy, hogy hó, latyak vagy jég van az úton, minden kerékre téli gumit kell szerelni.

Akit anélkül kapnak el, 50 euró körüli pénzbírsággal sújtják. Akár 10 000 eurós bírságot is kaphat a járművezető, ha a nem megfelelő gumiabroncsok veszélyeztetik a többi közlekedőt.

Magyarországon nem kötelező a téli gumi használata, de a gumiforgalmazók azt ajánlják, hogy Mindenszentektől húsvétig tartó időszakban ilyen abroncs legyen az autónkon.

A nyári abroncs egyszerűen nem alkalmas a téli közlekedésre. Mindez a számok felől közelítve: ha a télre is fent hagyott nyári abroncs miatt okozunk balesetet, a kár már egyetlen karosszériaelem sérülése esetén is nagyobb lesz, mintha vettünk volna egy téli szettet - olvasható a gumiabroncs szövetség honlapján.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×