Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Nyitókép: forrás: YouTube/ASFINAG képernyőkép

Drágul az autózás az autópályán a szomszédunkban

A nyugati szomszédunk felé közlekedők nem árt, ha felkészülnek, mert jövő évtől nem csak hazánkban lesz drágább az autópálya-használat.

2025-től Magyarországhoz hasonlóan Ausztriában is drágábban közlekedhetünk majd a fizetős útszakaszokon - írja a hvg.hu.

Az idei díjszabás szerint még 8,60 euróba kerül egy normál személyautóra kiváltható egynapos matrica, jövőre viszont ugyanez már 9,30 euróba fog kerülni.

A 10 napos matrica ára 11,50 euróról 12,40 euróra, a 2 hónaposé pedig 28,90-ről 31,10-re növekszik.

Az éves osztrák autópálya-matrica ára 2050-től az eddigi 96,40 euró helyett már 103,80 euró lesz.

Aki hagyományos, öntapadós matricát vásárol, annak a szélvédő belső oldalán a bal felső sarokba vagy középre a tükör alá kell azt felragasztani jól látható helyre, ellenkező esetben pénzbüntetést kaphat.

Ezen kívül digitálisan, rendszám alapján is ki lehet váltani az autópálya-használatot.

A fizikai matrica felhelyezéséhez videós útmutatót is közzétettek a YouTube-on:

Címlapról ajánljuk
AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Száznál is több rettegett Shahed-drón támadta Ukrajnát, Kínával gyakorlatozik az orosz hadsereg – Háborús híreink vasárnap

Száznál is több rettegett Shahed-drón támadta Ukrajnát, Kínával gyakorlatozik az orosz hadsereg – Háborús híreink vasárnap

Múlt éjjel több mint 150 drónnal, köztük 110 Shahed-típusú eszközzel támadta éjjel Ukrajnát az orosz fél az RBC Ukraine tájékoztatása szerint. A légvédelem a drónok többségét sikeresen lelőtte, az ukrán légierő azt kéri, hogy mindenki ügyeljen a biztonsági előírások betartására. Kína vezetésével a BRICS+ tagországai hadgyakorlatot tartanak Dél-Afrika partjainál, Kína és Irán torpedórombolókkal, Oroszország és az Egyesült Arab Emírségek korvettekkel, a vendéglátó ország pedig egy fregattal vesz részt a "Will for Peace 2026" kódnevű hadgyakorlaton. Indonézia, Etiópia és Brazília megfigyelőként van jelen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×