eur:
402.12
usd:
347.89
bux:
0
2025. június 16. hétfő Jusztin
Taiwan and China flags painted on the concrete wall
Nyitókép: Tomas Ragina/Getty Images

Peking: Tajvan nem rendelkezik úgynevezett szuverenitással

A Kína szerint nem létező ország nemzeti ünnepét beárnyékolja a két ország rossz kapcsolata.

Kína újabb kereskedelemkorlátozó intézkedések bevezetésének a lehetőségit vizsgálja Tajvannal szemben – közölte a kínai kereskedelmi minisztérium szombaton, két nappal azután, hogy Peking elítélte Laj Csing-tö tajvani elnök beszédét.

Az államfő csütörtökön Tajvan nemzeti ünnepe alkalmából tartott beszédében egyebek között arról beszélt, hogy Kínának nincs joga Tajvan képviseletére, mivel "nem alárendeltjei egymásnak".

A tajvani elnök hangsúlyozta, hogy kész "ellenállni az annexiónak" vagy a tajvani szuverenitás megsértésének. Ugyanakkor hozzátette: kormánya továbbra is támogatni fogja a Tajvan és Kína közötti párbeszédet és cserekapcsolatokat, mivel a Tajvani-szoroson átívelő béke és stabilitás fenntartására törekszik.

Szombaton a kínai kereskedelmi minisztérium honlapjára föltett közlemény hangsúlyozza, hogy a tajvani kormányzó párt nem tett semmilyen gyakorlati intézkedést a szárazföldi Kínára vonatkozó "kereskedelmi korlátozások" feloldására és azért, hogy az illetékes kínai osztályok további intézkedések meghozatalát tanulmányozzák a szárazföldi Kínával szembeni tajvani kereskedelmi akadályok alapján.

Még csütörtökön, a tajvani elnök beszédének elhangzása után a kínai külügyminisztérium leszögezte, hogy Tajvan "nem rendelkezik úgynevezett szuverenitással", mivel Kína része, és hangsúlyozta, hogy Laj Csing-tö a Peking és Tajpej közötti történelmi kapcsolatok "szándékos megszakítására" törekszik.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: Oroszország már spájzolja a legkorszerűbb fegyvereket, nem Ukrajnában veti be

Kaiser Ferenc: Oroszország már spájzolja a legkorszerűbb fegyvereket, nem Ukrajnában veti be

Mark Rutte NATO-főtitkár szerint Oroszország öt éven belül képessé válhat arra, hogy támadást indítson a NATO ellen, ezért a nyugati szövetség vezetői várhatóan a június végi, hágai csúcstalálkozójukon megállapodnak abban, hogy GDP-jük 5 százalékára emelik katonai kiadásaikat, hogy féken tarthassák ezt a fenyegetést. Az InfoRádióban Kaiser Ferenc biztonság- és védelempolitikai szakértő reagált a NATO terveire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.16. hétfő, 18:00
Ugrósdy Márton
a Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkára
Kegyetlen dróneső hullott Ukrajnára, nagy bajban Kijev - Híreink az ukrajnai háborúról hétfőn

Kegyetlen dróneső hullott Ukrajnára, nagy bajban Kijev - Híreink az ukrajnai háborúról hétfőn

Tegnap óta több nagyobb orosz dróntámadás is érte Ukrajnát. Az egyik robbanás a Boeing kijevi irodájában történt. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint ez újabb bizonyítéka annak, hogy Vlagyimir Putyin nem akar békét. Ezzel párhuzamosan egyre nagyobb gondot jelent az amerikai fegyverszállítmányok elmaradása. Tegnap megkezdődött a G7-ek csúcstalálkozója, ahol az európai államok komolyabb szankciókat követelnek Moszkva ellen. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×