Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Hszi Csin-ping kínai elnök (j) fogadja Orbán Viktor miniszterelnököt Pekingben 2024. július 8-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: Hszi elnök úrral megvitattuk a kínai béketervet - videó

Kijev és Moszkva után a békemisszió harmadik állomásáról, Pekingből jelentkezett a magyar kormányfő, miután tárgyalt Hszi Csin-ping kínai elnökkel.

Mint a kormányfő kifejtette, a háborúban a végső szót persze a háborúzó felek mondják ki, de döntő befolyása van három világhatalomnak, Kínának, az Egyesült Államoknak és az Európai Uniónak. Ők is befolyásolják, hogy mikor lesz vége ennek a háborúnak.

"A háborúzó felekkel történt találkozómat követően ezért jöttem most el ide, Pekingbe.

Hszi elnök úrral megvitattuk a kínai béketervet.

Kína az egyetlen világhatalom, amely kezdetektől és egyértelműen elkötelezett a béke mellett. Ez fontos Magyarország és fontos az egész Európai Unió számára. Hszi elnök úr világossá tette, hogy folytatni fogja a béke megteremtésére irányuló erőfeszítéseit. Nem vagyunk egyedül, mi is folytatni fogjuk a munkát" - fogalmazott rövid videójában Orbán Viktor.

A miniszterelnök Pekingből Washingtonba, a kedden kezdődő NATO-csúcsra utazik.

Címlapról ajánljuk
Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Sinkó Eszter: a születéskor várható élettartamban rosszul áll Magyarország

Az Európai Unió országaiban átlagosan a GDP 7 százalékát fordítják egészségügyre, a magyar szám 4,7, ezért is örvendetes, hogy évről évre 500 milliárd forinttal többet fordítana egészségügyre a Tisza-kormány – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorban Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ programigazgatója.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×