Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Robert Fico szlovák miniszterelnök feltételezett merénylőjét veszik őrizetbe a lőfegyveres támadás helyszínén, a Pozsonytól mintegy 150 kilométerre, északkeletre fekvő Nyitrabányán (Handlová) 2024. május 15-én. Ficót több lövés érte a mellkasán és a gyomrán, a politikust életveszélyes állapotban, mentőhelikopterrel szállították kórházba Besztercebányán (Banská Bystrica).
Nyitókép: MTI/TASR/Radovan Stoklasa

Rossz hír érkezett Robert Ficóról, az egészségi állapota "nagyon kiszámíthatatlan"

Robert Fico állapotáról Robert Kalinák miniszterelnök-helyettes beszélt az RTVS O 5 minút 12 című vasárnapi műsorában.

Az ellene elkövetett merényletkísérlet miatt maradandó mozgásszervi károsodást szenvedett Robert Fico (Smer) kormányfő – mondta Robert Kaliňák a műsorban. Arra is utalt, hogy Fico hasával is gondok vannak. Egy hasi lőtt seb után ezek a szervek már nem úgy működnek, mint 17 vagy 30 évesen – mondta Kaliňák. Megjegyezte, hogy a kormányfő egészségügyi állapota továbbra is „nagyon kiszámíthatatlan.”

Mint mondta, Ficóval napi kapcsolatban áll, személyesen is találkoznak - írja a szlovákiai Új Szó.

Ahogy arról az Infostarton többször is beszámoltunk Robert Fico szlovák miniszterelnököt április végén lelőtték a nyitrabányai kultúrház előtt. Robert Fico a lövések után mentőhelikopterrel vitték Besztercebányára.

Támadóját, Juraj Cintulát azóta előre kitervelt, bosszúból elkövetett gyilkossági kísérlettel gyanúsítják.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: mire lehullanak a falevelek, a Fidesznek készen kell állnia

Orbán Viktor: mire lehullanak a falevelek, a Fidesznek készen kell állnia

Tíz pontban összegezte a választási vereség okait és a párt ellenzéki feladatait sorolta kongresszusi beszédében Orbán Viktor pártelnök. Szerinte őszre eljön az ellenállás ideje. A Fidesz a jelenlegi formájában még nem alkalmas arra, hogy jó ellenzéki párt legyen. Javasolja: a párt alakuljon mozgalmi párttá.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×