Kína 41 katonai repülőgépe és drónja, illetve hét hajója közelítette meg a szigetet, és a légi járművek egy része át is lépte a Tajvani-szoros úgynevezett középvonalát, ami feltételes demarkációs vonalnak számít. Közben Dél-Koreába érkezett egy amerikai repülőgép-anyahajó.
A tajvani hadsereg szombati beszámolója szerint 24 óra leforgása alatt 32 kínai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat a sziget északi, délnyugati és keleti részén. A tajvani hadsereg repülőgépeket, hajókat és földi légvédelmi rakétarendszereket használt a célpontok követésére.
A vonal egykor nem hivatalos határként szolgált, amelyet egyik fél hadserege sem léphet át, de a kínai légierő ma már rendszeresen küld át rajta repülőgépeket. Kína nem ismeri el a demarkációs vonal létezését.
Kína a szigetet saját területének tekinti.
Hivatalos tajvani adatok szerint tavaly több mint 1700 kínai katonai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat, ami csaknem duplája az egy évvel korábbinak.
Címképünkön a USS Theodore Roosevelt (CVN 71) amerikai repülőgép-anyahajó
KezdőlapKülföldEgyre nagyobb a fesztültség Tajvan körül és a Koreai-félszigeten
Ukrajna és végeredményében Oroszország is elutasította Donald Trump amerikai elnök békejavaslatát, Kijev nem akarja odaadni a Krímet az oroszoknak, Moszkva pedig nem akar NATO-katonákat Ukrajna területén. Ma hajnalban nagyon súlyos rakétatámadás érte Ukrajnát, a háború egyik legsúlyosabb csapása történt meg. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki eseményeivel.