40 százalék volt, de az új Reuters/Ipsos felmérés szerint már csak 38 százalék Joe Biden tetszési indexe. Az amerikai elnök 2021 nyara óta csak 50 százalék alatti népszerűségi mutatót képes produkálni.
A demokrata párt így aggódik, hogyan tud majd szembeszállni az idei elnökválasztáson Joe Biden - immár másodszor - valószínű kihívójával, Donald Trumppal.
Egy másik Reuters/Ipsos felmérés szerint Trump 6 százalékkal vezet Bidennel szemben.
Az összes válaszadó 17 százaléka a bevándorlást említette az egyik legsürgetőbb gondként. A táboruk jelentősen megugrott december óta, amikor még 11 százalékon álltak.
A republikánus választók körében egyértelműen ez a fő téma: 36 százalék említi, míg 29 százalék a gazdaság állapotát.
A Biden-kormányzat nem tudta visszaszorítani a mexikói határon át érkező menedékkérők megnövekedett hullámát, miközben a Donald Trump által feltüzelt kongresszusi republikánusok azzal fenyegetőznek, hogy megtorpedózzák a kétpárti megoldásokat - írta a Reuters.
Az összes amerikai választó számára ugyanakkor a gazdaság állapota a legégetőbb kérdés: a megkérdezettek 22 százaléka mondta ezt.
A Donald Trump által a média fősodrába sorolt MSNBC a helyzetre azt a magyarázatot adta, hogy Joe Biden alatt valójában
"hatalmas a szakadék aközött, ahogy a gazdaság teljesít és ahogy a választók látják".
A tavalyi növekedési adat szerint az amerikai gazdaság bővült a legjobban a világon, 2,5 százalékkal, messze megelőzve a második helyen álló Japánt és ez a prognózis 2024-re is.
Így a republikánusok valami más látványos témát keresnek, amivel fogást találhatnak rajta. És ez a bevándorlás témája - szól a magyarázat. "A progresszív értelmiség meg van győződve, hogy egy új gazdasági éra jött el" - szól erre a helyzetet pénzügyi szemszögből szemlélő MarketWatch válasza.
A kiadvány úgy látja: az amerikai polgárok a városaikban uralkodó helyzetre és a nehezen követhető külpolitikai lépésekre válaszolnak. San Francisco-ban és másutt például a hajléktalanság, a lopások és a drogfüggőség a probléma.
Emiatt immár 41 szövetségi államba több kaliforniai vándorol át, mint ahányan távoznak onnan a nyugati parti államba. Közben a szövetségi bevándorlási politika miatt tovább duzzad a hajléktalan migránsok tábora a nagyobb amerikai városokban.
Biden külpolitikája kaotikus "mert nem oldotta meg az alapvető ellentmondásokat a Trumptól és Obamától megörökölt célok és a lehetőségek között"
- írja a MarketWatch.
Az elnök nem képes önmérsékletre kényszeríteni Izraelt, pedig a Gázában bevetett hadianyag egyharmadát amerikai támogatásból kapják. Irán esetében pedig nem működött a "békítő megközelítés" és Teherán tovább fogja pénzelni az Izraelt és a vörös tengeri hajózást fenyegető erőket.
A 2024-es elnökválasztás népszavazás lesz Joe Bidenről és sok kiábrándult választó Donald Trump felé fordul - teszi hozzá a kiadvány.