Infostart.hu
eur:
379.34
usd:
319.45
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
A Republikánus Párt elnökjelöltségére pályázó Donald Trump volt amerikai elnök a Republikánus Párt alabamai szervezetének javára adományt gyűjtő rendezvényen az Alabama állambeli Montgomeryben 2023. augusztus 4-én. Az amerikai elnökválasztás 2024 őszén esedékes.
Nyitókép: MTI/AP/Butch Dill

A poklot emlegette és szinte mindenkit odaküldött Donald Trump karácsony alkalmából

Az Egyesült Államok 45. elnöke utódjának és politikai ellenfeleinek is üzent nem mindennapi bejegyzésében.

Karácsonykor a Truth Social nevű közösségi oldalára feltöltött üzenetében Donald Trump egyebek mellett több személyt is azzal vádolt, hogy "el akarják pusztítani a nemzetet" - számolt be róla az Index.

Üzenetének első számú célpontja az őt 2020-ban legyőző demokrata elnök, Joe Biden volt, illetve az a Jack Smith különleges ügyész, aki a Capitolium ostroma miatt szövetségi bűncselekménnyel vádolta meg az egykori elnököt.

"Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek, beleértve a Korrupt Joe Biden EGYETLEN REMÉNYÉNEK, a Megzavarodott Jack Smithnek is" - kezdte ünnepi üzenetét Donald Trump. Majd így folytatta: "Ugyanígy boldog karácsonyt kívánok a Világ Vezetőinek, akik között vannak jók és rosszak, de egyikük sem olyan gonosz és beteg, mint azok a GENGSZTEREK, akik a mi Országunkban vannak az ő Nyitott Határaikkal, az INFLÁCIÓVAL, az afgán megadásukkal, a Új Zöld Átveréssel, a Magas Adóikkal, Nem Létező Energiafüggetlenségükkel, a Woke Hadsereggel, Oroszország/Ukrajna, Izrael/Irán, Minden Elektromos Autós Elmebajukkal, és még sok minden mással, amivel el akarják pusztítani az egykoron nagyszerű USA-t".

Gondolatait pedig e sorokkal zárta:

"ROHADJANAK MIND A POKOLBAN, BOLDOG KARÁCSONYT!"

Donald Trump a politikai normasértései és az ellene indított szövetségi vádemelések ellenére továbbra is vezeti a Republikánus Párt elnökjelöltségéért folyó versenyt - jelenleg az előválasztáson részt vevő szavazók 54 százaléka szavazna a korábbi elnökre a jövő januárban kezdődő előválasztáson, aminek győztese novemberben lesz Biden kihívója lesz.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×