eur:
410.89
usd:
392.2
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Varga Csaba erdélyi magyar hegymászó a Kancsendzöngát 2013-ban megmászó, majd eltűnt Erőss Zsolt és Kiss Péter hegymászók tiszteletére emléktáblát helyez el a Kancsendzönga 5500 méteren lévő alaptáborában 2018. április 16-án. Varga Csabának a Kalifa Himalája Expedíció 2018 - Kancsendzönga expedíción nem sikerült feljutnia a világ harmadik legmagasabb hegyének csúcsra az életveszélyes hideg miatt, körülbelül 8100 méteres magasságig jutott, majd sikeresen visszatért az alaptáborba május 15-én.
Nyitókép: MTI Fotó

Ezek a világ leghalálosabb hegyei – nem a Mount Everest az első

A világ legmagasabb hegyén "csak" 14 százalékos a halálozási arány, van, ahol ennek a kétszerese.

Az 1920-as évek óta több mint 300 ember vesztette életét a Csomolungmán, azaz a Mount Everesten, a hegy legújabb áldozatai közé tartozik Suhajda Szilárd, az arányokat tekintve nem a Mount Everest a világ leghalálosabb hegye – írja az IFLScience alapján a 24.hu.

A legalább 8000 méterrel a tengerszint felett található csúcsok közül – mind a Himalájához és a Karakorumhoz tartoznak – a halálozási arányt tekintve a 8091 méter magas, nepáli Annapurna a legveszélyesebb. Az 1900-as évek óta a 244 expedíción 72 haláleset történt a hegyen, a halálozási arány itt 29,5 százalék. Az Annapurna a tízedik legmagasabb hegy a bolygón, először 1950-ben mászták meg, 2022-ig 365-en érték el a csúcsát.

Halálosságát tekintve a harmadik legmagasabb hegy, a 8586 méteres, India és Nepál területén fekvő Kancsendzönga sem sokkal marad el, itt az arány 29,1 százalék. Erőss Zsolt és Kiss Péter 2013-ban ezen a hegyen vesztette életét.

A listán a K2 a harmadik, ez a 8611 méteres, Kína és Pakisztán területén húzódó hegy a Mount Everest után a második legmagasabb. A halálozási arány 22,9 százalék.

A Csomolungma 14,1 százalékkal „csak” az ötödik.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×