Infostart.hu
eur:
362.17
usd:
309.99
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Kormányellenes tüntetők a magas infláció ellen tiltakoznak és az Oroszország által megtámadott Ukrajna katonai támogatásának leállítását követelik a prágai Vencel téren 2023. március 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Tízezrek tüntettek a kormány ellen, a NATO elhagyását követelték vasárnap Prágában

Újabb kormányellenes tüntetésre került sor vasárnap délután Prágában.

A Vencel-téren összegyűlt több tízezer tüntető előtt felszólalók élesen bírálták az országban tapasztalható drágulást, a gyógyszerhiányt, az állami költségvetés magas hiányát, követelték az Ukrajnának nyújtott segítség korlátozását, Csehország kilépését a NATO-ból és a Petr Fiala vezette jobbközép kormány lemondását.

Szerintük a kabinetnek nem az ukránok, hanem a csehek problémáinak megoldásával kellene foglalkoznia.

A szegénység ellen meghirdetett mintegy kétórás megmozdulást a parlamenten kívüli Právo Respekt Odbornost (Jog, Tisztelet, Szakértelem- PRO) nevű párt szervezte.

A Vencel-téri tüntetők cseh zászlókat lengetve kormányellenes jelszavakat skandáltak.

Jindrich Rajchl, a PRO elnöke kijelentette, hogy a cseh lakosság mai elszegényesedéséért a kormány felelős, ezért mihamarabb távoznia kell.

Korábban Jindrich Rajchl azt hangoztatta, hogy blokád alá kívánják vonni a kormányépületeket. Most csak annyit mondott, hogy a tüntetést a Vencel-térről a jövőben a kormány székháza elé viszik. A szónok beszédében "gyülevész bandának" nevezte a kormányt.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Már most több 65 év feletti él Magyarországon, mint 15 év alatti. De nem csak kihívást, lehetőséget is jelent, hogy öregszik a társadalom. Az idős korosztály hatalmas gazdasági potenciállal is bír, az általuk generált fogyasztás már csaknem a világ harmadik legnagyobb gazdasági erejévé vált – hívja fel a figyelmet az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Szegedi Andrea szerint Magyarország számára is komoly lehetőséget tartogat az úgynevezett „silver gazdaság”.

Forsthoffer Ágnes a megható pillanatait is megmutatja

A házelnök hivatalos oldalán egy videó jelent meg az ünnep emlékezetes momentumairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×